Los Angeles

...město andělů...

leží na západě Spojených států a je nejlidnatějším a největším městem ve státě Kalifornie. Žije zde okolo 4 milionů obyvatel různých etnických skupin a hovoří se zde více než sto různými jazyky. Největší etnickou skupinu představují Mexičané. Kromě angličtiny je tak Los Angeles skvělé město k procvičení španělštiny. Některé linky metra mají hlášení jak v angličtině, tak ve španělštině. To samé platí pro nápisy v obchodech nebo na billboardech.

Krajina v Los Angeles je velice rozmanitá - hory, údolí, poušť, lesy a pláže na západním pobřeží omývané Tichým oceánem. Oproti České republice je zde posun o -9 hodin.

Ideální dobou na návštěvu Los Angeles je od května do října, kdy téměř neprší a teploty se pohybují v rozmězí 17 °C až 26 °C. Uvádí se, že až 263 dní zde svítí slunce.

Los Angeles je v první řadě o Hollywoodu, filmu, televizi a celebritách. Mezi nejznámější turistické atrakce pak patří Hollywoodský chodník slávy, který se táhne po ulicích Hollywood Blvd a Vine St. Z Chodníku slávy je krásně vidět i slavný nápis "Hollywood". Pro filmové fanoušky je pak povinnost navštívit Universal Studios Hollywood, kde se natáčí například Rychle a zběsile, Návrat do budoucnosti, Transformers, Kriminálka Las Vegas nebo Zoufalé manželky. Na návštěvu studia lze zakoupit vstupenky a garantovaný je nezapomenutelný zážitek z natáčení filmu, seriálu nebo televizní show.

Mezi další atrakce pak patří samotné centrum Los Angeles, Civic Center, kde se nachází městská radnice City Hall, Walt Disney Concert Hall a katolický kostel Our Lady of the Angeles. El Pueblo de Los Angeles Historic Park je historickým jádrem města. Bunker Hill, bývalá nejelegantnější čtvrť, je nyní finančním a obchodním centrem a nachází se zde Museum of Contemporary Art nebo knihovna Central Library s více než 2 miliony knih. Další zastávkou je pak Chinatown, kde se nachází mnoho skvělých restaurací a obchodů.

Odpočinek pak poskytne největší městský park Severní Ameriky Griffith Park, kde se nachází například zoologická a botanická zahrada nebo Griffith Observatory, odkud je možné pozorovat například sluneční skvrny.

Nejznámější čtvrtě Los Angeles jsou Beverly Hills, která je jednou z nejbohatších obytných čtvrtí světa, kde žijí hollywoodské celebrity a zámožné osobnosti a Malibu.

Los Angeles je vyhlášená také nádhernými plážemi. Za jedny z nejhezčích jsou považovány pláže Venice Beach, romantická replika italských Benátek, a Santa Monica.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: