Toronto

...největší a nejnavštěvovanější město Kanady...

je zároveň hlavním městem nejpopulárnější provincie Ontario, kde žije více než 2,6 milionu obyvatel a s předměstím je to pak více než 5 milionů obyvatel. Toronto je metropole v americkém stylu s příměsí britské kultury a zvyků a je považováno za nejdražší Kanadské město, které dýchá moderností. Organizace UNESCO již třikrát vyznamenala Toronto jako nejlepší město pro život.

Město je rozděleno na centrum a jeho přilehlé obytné čtvrti. Více než 3 miliony obyvatel se narodila za hranicemi Kanady a tato kosmopolitnost města je vidět především ve východní a severní části, kde má svou čtvrť snad každá světová kultura. Nachází se zde například indická, thajská, ruská, řecká, oblíbená čínská a korejská čtvrť, kde se výborně nakupuje. Každá čtvrť navíc nabízí své speciality, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Metropole je směsicí kultur, chutí a zvyků. 

Dominantou města je známá věž CN Tower, která měří 553,33 m a je největší budovou Severní Ameriky. Do nejvyššího patra jezdí prosklený výtah rychlostí blesku a odvážlivci se kromě úchvatného výhledu na Toronto mohou pokochat pohledem skrz prosklenou podlahu. Ve věži se navíc nachází luxusní restaurace.

Další místa, která stojí za návštěvu, jsou Royal Ontario Museum, kde jsou i exponáty z České republiky, síň slávy hokeje Hockey Hall of Fame , obchodní centrum s více jak 1 000 obchody P.A.T.H., přístav Harbourfront nebo třeba jedna z největších ZOO na světě. K odpočinku pak slouží krásná pláž jezera Ontario, kde se dají provozovat sporty od volejbalu až po ježdění na kolečkových bruslích. Ten, kdo navštíví Kanady, rozhodně nesmí zapomenout navštívit Niagarské vodopády, které leží nedaleko. 

Čtvrť The Distillery District je možné vrátit se do minulosti a zažít atmosféru starých časů. Je zde vidět, jak vypadala stará továrna nebo výrobna alkoholu, v místních tavernách je možné ochutnat i místní regionální piva.

Toronto nabízí horké léto, chladné zimy s teplotami až -4°C a velice čisté ovzduší. V kontrastu velkých mrakodrapů se tu nachází i dostatek zeleně v podobě několika velkých městských parků. Po městě je ideální pohybovat se hromadnou dopravou TTC, která zahrnuje tři linky metra, tramvaje a autobusy. Oblíbeným dopravním prostředkem po centru města je kolo. Ve městě byly vybudovány nové cyklostezky a půjčovny kol. Vzhledem k častým zácpám, je to jeden z nejrychlejších způsobů, jak se zde pohybovat.

Věděli jste, že oficiálním jazykem v Kanadě je kromě angličtiny také francouzština? 

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: