Toronto

...největší a nejnavštěvovanější město Kanady...

je zároveň hlavním městem nejpopulárnější provincie Ontario. Toronto je metropole v americkém stylu s příměsí britské kultury a zvyků a je považováno za nejdražší kanadské město. Organizace UNESCO již třikrát vyznamenala Toronto jako nejlepší město pro život.

Město je rozděleno na centrum a jeho přilehlé obytné čtvrti. Více než 3 miliony obyvatel se narodili za hranicemi Kanady a tato kosmopolitnost města je vidět především ve východní a severní části, kde má svou čtvrť snad každá světová kultura. Nachází se zde například indická, thajská, ruská, řecká, oblíbená čínská a korejská čtvrť, kde se výborně nakupuje. Každá čtvrť navíc nabízí své speciality, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Metropole je směsicí kultur, chutí a zvyků. 

Dominantou města je známá věž CN Tower, která měří 553,33 m a je nejvyšší budovou Severní Ameriky. Do nejvyššího patra jezdí prosklený výtah rychlostí blesku a odvážlivci se kromě úchvatného výhledu na Toronto mohou pokochat pohledem skrz prosklenou podlahu. Ve věži se navíc nachází luxusní restaurace.

Další místa, která stojí za návštěvu, jsou Royal Ontario Museum, kde jsou i exponáty z České republiky, síň slávy hokeje Hockey Hall of Fame, obchodní centrum s více jak 1 000 obchody P.A.T.H., přístav Harbourfront nebo třeba jedna z největších ZOO na světě. K odpočinku pak slouží krásná pláž jezera Ontario, kde se dají provozovat sporty od volejbalu až po ježdění na kolečkových bruslích. Ten, kdo navštíví Kanadu, rozhodně nesmí zapomenout na zastávku u Niagarských vodopádů, které jsou nedaleko. 

Ve čtvrti The Distillery District je možné se vrátit do minulosti a zažít atmosféru starých časů. Je zde vidět, jak vypadala stará továrna nebo výrobna alkoholu a v místních tavernách je možné ochutnat místní regionální piva.

Počasí v Torontu je podebné našemu. Je zde horské léto a chladnější zimy s teplotami okolo -4 °C. V kontrastu velkých mrakodrapů se tu nachází i dostatek zeleně v podobě několika velkých městských parků, které přispívají k výjimečně čistému ovzduší. Po městě je ideální pohybovat se hromadnou dopravou TTC, která zahrnuje tři linky metra, tramvaje a autobusy. Oblíbeným a také nejrychlejším dopravním prostředkem je kolo, pro které tu byly vybudovány nové cyklostezky a půjčovny kol.

Věděli jste, že oficiálním jazykem v Kanadě je kromě angličtiny také francouzština? 


Nabízené školy v této lokalitě:


Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: