Cheltenham

...město, jehož motem je „zdraví a vzdělání“...

Jazykový pobyt Cheltenhamje krásné lázeňské městečko ležící v samém srdci Anglie v hrabství Gloucestershire, kde žije přes 110 tisíc obyvatel. Cheltenham leží v pohoří Cotswolds a je vzdálené zhruba 170 km severozápadně od Londýna. V 18. století zde byly objeveny léčivé prameny, které dopomohly Cheltenhamu stát se oblíbeným prázdninovým resortem.

Architektonickým skvostem města je vřídelní kolonáda, která patří k největším dochovaným lázeňským stavbám ve městě. Kolem parku Pittville se nachází krásně upravené trávníky a okrasná jezírka. Procházka spolu s ochutnáváním místní minerální vody, to je balzám na duši.

Ti, kteří rádi nakupují, nesmí opomenout moderní čtvrť Montpelier, kde se nachází mnoho obchodů, restaurací a butiků.

Cheltenham je typickým anglickým městečkem, jehož obyvatelé mluví krásnou čistou angličtinou bez přízvuků. Město se pyšní krásnými zahradami, skvostnou architekturou, pravidelným pořádáním vyhlášených festivalů i vyhlášenými dostihovými závody.

V okolí se nachází mnoho zajímavých míst, která stojí za to navštívit. Mezi tato místa patří Gloucester Cathedral, kde se natáčela část filmu Harry Potter nebo malebná oblast Cotswolds, která evokuje anglický venkov (sem si chodí zahraniční časopisy o zahradničení pro nádherné promo fotky) :-).

Přestože se může na první pohled zdát, že Cheltenham není zrovna živou metropolí, opak je pravdou. Je to živé a vzrušující město, které se neunaví ani v noci. Zajímavostí je, že se zde nachází více barů a diskoték než například ve městě Bristol.

Cheltenham má zkrátka něco pro všechny. A k tomu ta krásná čistá angličtina!

 

Námi nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: