Auckland

...aneb "město plachet"...

leží na Severním ostrově a je největším městem Nového Zélandu. Žije zde přes 1,5 milionů obyvatel složených ze 185 různých etických skupin, což vytváří multikulturní atmosféru. Mírné klima nabízí letní teploty kolem 24 °C a v zimě kolem 16 °C. Jenom je třeba dát si pozor na to, že léto je na Novém Zélandu v prosinci :)

Dnes je Auckland centrem obchodu, průmyslu, umění a kultury. Zajímavostí je, že se zde nachází údajně nejvyšší počet výletních člunů na hlavu na světě. Z toho důvodu je město označováno jako "město plachetnic a jachet".

Centrum města je tvořeno moderními mrakodrapy, kterým vévodí 328 metrů vysoká telekomunikační věž Sky Tower, která se v roce 1997 stala nejvyšší budovou na jižní polokouli a dnes je považována za dominantu města. Z věže je krásný výhled na celé město. Dojem je navíc umocněn proskleným výtahem a prosklenou podlahou. Při hezkém počasí je vidět do neskutečné vzdálenosti až 82 kilometrů!

Většina života probíhá na ulici Queen street, přezdívané "Zlatá míle", kde se nachází mnoho velkolepých budov jako celnice Old Custom House, pískovcovo-žlutá brána do přístavu Ferry Building, námořní muzeum a sídlí zde i sám starosta. Na náměstí Aotea probíhají trhy, kde se dá zakoupit téměř vše, od čerstvého ovoce a zeleniny, po ručně vyráběné suvenýry. Nejvíce historických budov, špičkových restaurací, barů a luxusních obchodů a dokonce i místní lázně se nachází v okolí přístavu.

Ve městě se nachází krásné parky, například Cornwall Park nebo Albert Park s areálem aucklandské univerzity. Oblíbenou atrakcí je podmořské akvárium Kelly Tarlton´s Antarctic Encounter and Underwater World, ve kterém je možné vidět například krmění žraloků. Mnohé z vyhaslých vulkánů, které se na území města nacházejí, jsou dnes přeměněny jednak v krásné vyhlídky a jednak v poklidné parky, jako například Auckland Domain a Winter Gardens.

Výhodou Aucklandu je blízkost krásných a poklidných pláží nebo neprostupné divoké buše. Stačí sednout na hodinku do auta a z města se stane naprosto nedotčená příroda. Auckland je obklopen vrcholky vyhaslých sopek a je považováno za město s nejvíce krátery na světě, které jsou již dnes porostlé trávou, silnicemi a stezkami. Z kopečků One Tree Hill nebo Mount Eden je nádherný panoramatický výhled.

Na okraji Aucklandu se naskýtají nepřeberné možnosti nejrůznějších aktivit. Kromě celodenních výletů je zde možné provozovat vodní sporty, objevovat krásné zátoky, pláže nebo ostrůvky v okolí. V okolí se nachází také krásná botanická i zoologická zahrada.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: