Galway

…dvojjazyčné kamenité město, kde i ústřice mají svůj festival…

je třetí největší město Irské republiky s přibližně 80 tisíci obyvateli. Galway ležící na atlantském západním pobřeží ostrova bývá označováno za nejkulturnější město Irska, centrum irské hudby a hlavní město gaelského Irska, protože zde více než 10 % obyvatel mluví keltským jazykem.

Památek a turistických zajímavostí zde moc nečekejte, ale ta atmosféra! Právě za ní sem všichni jezdí a ti, kteří město jednou navštíví, se i opakovaně vrací. Během roku se zde pohybuje hodně studentů, v létě zase mladších lidí. Všichni bez výjimky si užívají místní středověké uličky, kde si mohou poslechnout tradiční irskou hudbu, pouliční hudebníky a umělce. Rušný je tu i noční život v místních hospůdkách, barech a klubech. Kdo by nechtěl ochutnat tradiční pivo v tradičním irském pubu? Atmosféra vrcholí dvoutýdenním festivalem Galway Arts Festival, největšího uměleckého festivalu v Irsku.

Nějaké památky město ale přeci jen nabízí. Jsou to Eyre Square (hlavní náměstí s Kennedyho parkem uprostřed), Lynch’s Castle (nejzajímavější středověký městský dům), největší irský kostel sv. Mikuláše z roku 1320, oblouk Spanish Arch (vznikl na ochranu lodí přivážejících zboží) a Jez Salmon Weir (pomáhající lososům překonat kaskádovitý úsek řeky).

Galway je město, kde i ústřice mají vlastní slavnost - Galway Oyster Festival, který se koná v září (první měsíc ústřicové sezóny).


Nabízené školy v této lokalitě:


Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: