Chester

...město obehnané hradbami...

leží na anglicko-waleském pomezí jihozápadně od Manchesteru a jako jedno z nejlépe zachovalých anglických měst se řadí k britskému kulturnímu dědictví, které se pyšní svou historií a architektonickými památkami. 

Toto univerzitní město, které ročně přivítá na miliony turistů, má co nabídnout v jakoukoliv roční dobu, ať už kus historie, památky, kavárny, obchody, sportovní centrum, zoo, noční život nebo kulturní vyžití. 

Chester se řadí k městům s ideální velikostí, všechny památky je možné obejít pěšky. Jednou z nejvýznamnějších je Chester Cathedral ležící přímo v srdci města. Mezi další zajímavá místa patří muzeum Grosvenor, vojenské muzeum Cheshire Military Museum, nádherný Grosvenor Park nebo slavné závodiště Roodee. Archeologické vykopávky je možné si prohlédnout v Roman Amphitheatre. Ač není Chester se svými 80 000 obyvateli největším městem Anglie, prvenství si zajistil největší zoo v Británii.

Procházky po římských hradbách, historické věže a brány, úchvatné panorama, architektonické klenoty minulosti, romantické procházky podél řeky, nakupování a noční život - to vše je Chester! 

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: