Bristol

...kulturní centrum západní Anglie...

se nachází na území stejnojmenného hrabství, necelých 185 kilometrů západním směrem od britské metropole Londýna. Tato strategická poloha je velice výhodná pro snadnou dostupnost, i pro další cestování po Anglii. Klima je zde mírné, srovnatelné se zbytkem Anglie. V létě se teploty pohybují okolo příjemných 25 °C, v zimě okolo 3-5 °C. Dominantou Bristolu je visutý most od slavného konstruktéra Brunela Clifton Suspension Bridge, který překlenuje propast nad řekou Avon. Žije zde více než 500 000 obyvatel, kteří milují noční život, nakupování, ale hlavně návštěvy divadel!

Že je Bristol ideální město nejen ke studiu, dokazují ocenění z roku 2013 – „Nejlepší město k žití v UK" a „Město číslo 1 v UK" z roku 2014.

Město od nepaměti patří k důležitým obchodním střediskům v Anglii. Jeho hlavními ekonomickými pilíři jsou námořní obchod, letecký průmysl, informační technologie, finanční služby a turistika.

Kromě slavného visunutého mostu patří mezi historické skvosty katedrála z 12. století Bristol Cathedral, tržnice St. Nicholas Market, nejstarší fungující divadlo v zemi Theatre Royal nebo místní univerzita University of Bristol, kde studuje okolo 50 000 studentů. Za návštěvu rozhodně stojí také muzeum a galerie Bristol City Museum and Art Gallery, které vystavují přírodovědné a archeologické sbírky, výrobky místních skláren a čínský porcelán. Anebo tamní přístav, který má nezapomenutelně okouzlující atmosféru.

Kulturní centrum západní Anglie se Bristolu říká po právu, neustále se zde totiž něco děje a každý se navíc může věnovat právě tomu, co ho baví anebo zajímá. 

O Bristolu je toho možné napsat mnoho, ale tu pravou atmosféru si vychutnáte pouze jeho návštěvou.

Atmosféru města vystihuje pěkné video „Okouzlující Bristol", které řekne "více než tisíc slov". :-) Video bylo natočeno jako poděkování městu, kde autor strávil, dle jeho vlastních slov, okouzlujících 11 měsíců života.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajimavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: