Berlín

...město kontrastů a neomezených možností...

je hlavní město Německa a jedno z největších evropských měst ležící na severovýchodě země, zhruba 70 km západně od hranic s Polskem. Žije zde více než 3,5 milionů obyvatel. Jsou to právě kontrasty mezi historickými stavbami a soudobou architekturou, mezi tradicí a modernou, které jsou pro Berlín typické. 

Berlín má vše, co se dá od moderní metropole očekávat. Impoznatní historické budovy, bohaté kulturní vyžití, nákupní možnosti, noční život i dostatek míst k relaxaci a odpočinku. 

Město má velké množství impozantních historických budov, královských zámků a paláců typu Charlottenburg. Nachází se zde také všechny vládní budovy, mimo jiné historický Říšský sněm, dnešní sídlo německého parlamentu. Jedním ze symbolů Berlína je Braniborská brána

Berlín je městem kultury a umění. Najdeme zde více než 170 muzeí, mimo jiné světoznámý Muzejní Ostrov, slavnou Berlínskou filharmonii, operní sály, velký počet divadel, varieté a kabaretů. Proudí sem umělci z celého světa, kteří se chtějí inspirovat zdejší překypující kreativitou. Noční život se odehrává na ulici Oranienburgestrasse.

Milovníkům nakupování se budou líbit vytříbené nákupní třídy Unter den Linden nebo Friedrichstrasse, svébytné trhy i luxusní nákupní centra, například Galerie Lafayette a KaDeWe.

Zajímavou částí Berlína je Kreuzberg, domov pro punkery, bohémy a všechny neuznávající běžné společenské normy. Vše je zde pokryto grafity. Kavárny, vintage obchůdky, hudební akce probouzí tuto čtvrť brzy ráno a drží ho vzhůru dlouho do noci. 

Druhou tváří Berlína je poklidné město s celou řadou míst k odpočinku. Berlín je nejzelenější metropolí Německa, najdeme zde rozlehlé parky, lesy a jezerní oblasti Zehlendorf nebo Köpenick. Pro posezení a oblíbené procházky můžete zavítat do Tiergarten, místa známého především každoročním konáním festivalu Love Parade. V létě se život odehrává především venku: v plážových barech, kavárnách, kinech a divadlech pod širým nebem. 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: