Benalmádena, Málaga

...pohodové město na jihu Španělska...

oblíbené turistické letovisko se rozkládá na pobřeží Costa del Sol na jihu Španělska v provincii Málaga. Z jedné strany je Benalmádena obklopena mořem, z druhé 750 metrů vysokou horou Calamorro, na kterou vede lanovka a z vršku se otevře nádherný výhled na město, při hezkém počasí i na pobřeží Afriky. I přestože tuto bývalou poklidnou rybářskou vesničku každoročně navštíví mnoho turistů, dokázala si udržet svou pohodovou atmosféru. Město má příjemné středomořské klima s občasným osvěžujícím mořským vánkem. V Benalmádeně žije necelých 70 tisíc obyvatel.

Město se dělí na tři části: Benalmádena Pueblo, Arroyo de la Miel a Benalmádena Costa. Pueblo se nachází dále od moře, je součástí původní horské vesničky a místní obyvatelé zde žijí v bílých domečcích, jež lemují klikaté úzké uličky. Významnou památkou je hrad Castillo Colomares. V této části města panuje klid, mír a pohoda.

Naopak Arroyo de la Miel je považováno za obchodní centru města, je zde živo a nachází se zde oblíbený zábavní park Tivoli World, kde se kromě atrakcí konají i různé koncerty a kulturní akce. Další atrakcí je zoologická zahrada dravců Jardín de las Águilas. Nachází se zde také zajímavý Holubí park Parque de la Paloma plný živých zvířat, který je ideálním místem k večernímu posezení.

Benalmádena Costa je hlavní turistickou částí letoviska, kde se nachází krásné bílé písčité pláže dlouhé až 9 km. Podél pobřeží se táhne promenáda lemovaná palmami, která je považována za jednu z nejkrásnějších v oblasti Costa del Sol.

Noční život se odehrává v moderní Puerto Marině. Nachází se zde mnoho restaurací, barů, diskoték a nočních klubů. O zábavu se postará široká nabídka vodních sportů, škola potápění, osmnácti jamkové golfové hřiště nebo krásné delfinárium a akvárium Selwo Marina. Puerto Marina je jedním z nejlepších sportovních přístavů, kde se nachází mnoho luxusních jachet a plachetnic.

Velkou zajímavostí města je takzvaná buddhistická stupa postavená v roce 2003, která je největší stupou v západní Evropě měřící 33 metrů. Jde o sakrální budovu sloužící k uchování ostatků svatých a Buddhy. Mezi zajímavé turistické cíle patří také hrad Bil-bil.

Kouzlo Benalmádeny je krásně zachycené na tomto videu. Co myslíte? Je lepší místo, kde studovat španělštinu?

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: