Bangkok, Thajsko

…vstupní brána do celého Thajska…

je hlavní město Thajského království a politickým, společenským i ekonomickým centrem jihovýchodní Asie, kde se snoubí různé kultury z celého světa. V Bangkoku žije na 9 milionů obyvatel a kromě vysokých mrakodrapů zde najdeme i mnoho krásných historických buddhistických chrámů a klášterů, které bývají obklopeny rozsáhlými zahradami. V mnohých se nachází také významné sochy Buddhy.

Jedním z nejdůležitějších chrámů je sídlo thajské královské rodiny Grand Palace. Při návštěvě thajských památek je důležité zvolit vhodný oděv, případně je možné si ho přímo na místě půjčit.

Co byste neměli vynechat, je nejstarší část města Čínská čtvrť, která je tvořena úzkými uličkami s množstvím různých stánků. Město nabízí také krásné parky, odpočinout si můžete například v parku Lumpini, zelené oáze uprostřed chaosu.

Večery jsou v Bangkoku velice živé a noční život si nejlépe užijete ve zdejších barech a klubech. Snad každý turista navštívil čtvrť Patpong, pavlačový dům Nana nebo známou ulici Soj Cowboy.

Zavítat můžete také na víkendový market Chatuchak, kde můžete nakoupit snad cokoliv. Zážitkem je také návštěva plovoucího trhu Damnoen Saduak, který se nachází v Ratchaburi. Plouvoucí trhy jsou v Bangkoku velice oblíbené.

Abyste mohli říct, že jste navštívili Bangkok, musíte ochutnat místní kuchyni a to přímo na ulici od místních pouličních prodavačů. Můžete si dát grilované maso, ryby, polévky a vše za minimální cenu.

Bangkok je hlučný, přeplněný, ale také ohromující, pestrý a rozhodně má, co nabídnout každému, kdo ho navštíví a nechá se strhnout jeho nezaměnitelnou atmosférou.

Možná to není typické místo, které si vybavíte, když se řekne „studium angličtiny“, ale rozhodně je to místo, které stojí za to poznat a proč nespojit poznávání se studiem?


Nabízené školy v této lokalitě:


Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: