Portsmouth

...domov Sherlocka Holmese i Olivera Twista...

je také univerzitní město s přibližně 200 000 obyvateli, leží na jihu Velké Británie v hrabství Hampshire. Portsmouth je rodištěm Charlese Dickense, autora proslulého Olivera Twista nebo Davida Copperfielda, jehož památce je věnováno také muzeum. Ve městě pobýval i Sir Artur Conan Doyle, který zde napsal svého prvního slavného Sherlocka Holmese. Při troše nadsázky lze Portsmouth označit za „rodiště" nejslavnějšího detektiva vůbec.

Symbolem města je 168 metrů vysoká věž ve tvaru plachty Spinnaker Tower, která nabízí výhled až do vzdálenosti 23 mil. Podlahy jsou prosklené a nachází se tu i kavárna, což zaručuje strávení příjemného odpoledne u dobré kávy s nezapomenutelným výhledem. 

Město je také proslulé svým významným námořním přístavem i nejstarším dosud používaným dokem s překrásnými a historicky významnými loděmi. Některé z nich pamatují až 800 let naší historie. Nachází se zde také námořní muzeum, které by nemělo být opomenuto. V současné době je přístav rovněž využíván Královským vojenským námořnictvem, takže se nelze ubránit srovnání historie s moderní dobou.

Portsmouth je rozprostřené na poloostrově obklopeném mořem a krásnými plážemi. Nedaleko se nachází ostrov Isle of Wigh, který patří již od viktoriánské doby mezi oblíbené turistické destinace a místa odpočinku.

Město nabízí zábavní, sportovní i kulturní vyžití. V nákupním centru mimo jiné najdete restauraci slavného kuchaře Jamieho Olivera.

Na okraji Portsmouth se nachází oblast s názvem Southsea Common, která je vyhledávaná příznivci kitesurfingu a studenty, kteří zde rádi tráví své volné chvíle. Místo nabízí řadu barů, diskoték, mnoho možností ke grilování přímo na pláži a rozsáhlé parky.

Zkrátka pohodové město pro studium angličtiny.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: