Bugibba

...město se zlatou pláží...

bylo vystavěné ve druhé polovině 20. století v blízkosti zálivu Sant Paul's Bay na severu Malty. Spolu s městem Qawra tvoří významnou a prosperující maltskou aglomeraci. V současné době je to vedle Sliemy a St. Julian's jedno z nejoblíbenějších míst na Maltě, jak mezi turisty v létě, tak i mezi studenty angličtiny po celý rok.

Město bylo původně jako většina maltských městeček rybářskou vesnicí, kterou si postupně oblíbili, jak maltské rodiny, tak zámožní Evropané, stavějící si zde svá letní sídla. Nyní je to letovisko plné hotelů, obchodů se suvenýry a restaurací, které v noci ožívá jižanským nočním životem, a to především během léta. Mimo sezónu je to však pořád milé ospalé pobřežní městečko. Centrem dění je náměstí Pjazza tal-Bahar, kde se nachází tržiště a množství obchodů. Po pobřežní promenádě s krásným výhledem je možné dojít až k zálivu Salina Bay, kde se, jak napovídá název, v solných pánvích získává z mořské vody sůl. Kousek odsud se nachází přírodní rezervace Simar.

Krajina je zde velice různorodá a na své si přijdou jak vyznavači sportů, tak milovníci moře, koupání a potápění, které si oblíbili i podmořští fotografové. A není divu, zdejší vody Středozemního moře patří k těm nejprůzračnějším umožňujícím viditelnost až do hloubky 30 metrů. Pláže na Maltě jsou především skalnaté, ale právě u Bugibby se nachází jedna z nejhezčích písčitých pláží zvaná Zlatý záliv. Oblíbené jsou také výlety lodí, které často zahrnují zastávky s koupáním na širém moři nebo u některého z menších ostrůvků v okolí Malty.

A kdo by chtěl vidět také něco z historie, tak na předměstí Buggiby se nachází bývalá rybářská vesnice St. Pauls Bay, která si udržuje svůj tradiční maltský ráz a působí jako oáza klidu. Místní zajímavostí je kostel svatého Pavla ze 17. století, který stojí na místě, kde podle legendy apoštol poprvé vstoupil na maltskou půdu.

A kdy na maltskou půdu vstoupíte Vy? 

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: