Zážitkový pobyt v Jihoafrické republice

KAPSKÉ MĚSTO, CAPE TOWN

Kapské Město je druhé největší a zároveň hlavní město Jihoafrické republiky založené v 16. století. Toto pobřežní multikulturní město má více než 3,5 milionů obyvatel a můžete zde ochutnat jídlo ze všech koutů světa. Kapské Město je velice lákavou turistickou destinací nejen pro své dech beroucí přírodní scenérie, mezi které patří Stolová hora nebo mys Dobré naděje, ale také je to skvělý výchozí bod pro cestování a poznávání Afriky. Milovníci zvířat si zde oblíbí tučňáky na Boulders Beach, pozorování velryb nebo výlet na safari. Kapské Město je označováno jako jedno z nejkrásnějších měst na světě.

Přečtěte si více o Kapském Městě

 • Pohled na krásné Kapské Město, LAL Travelling Classroom
 • Pouliční představení místních umělců v Kapském Městě, LAL Travelling Classroom
 • K Africe patří sloni, LAL Travelling Classroom
 • Kapské Město nabízí krásné pláže, LAL Travelling Classroom

Program Travelling Classroom

Program Travelling Classroom je speciální typ výuky, kdy studenti nesedí pouze ve třídě, ale učí se v malé skupince při objevování krás jižní Afriky se svým soukromým lektorem a průvodcem. Program plný aktivit je připravený na 7 dní. Podívejte se, co všechno se dá během týdne zažít!

PROGRAM

DEN 1: CAPE TOWN SEDGEFIELD
Hermanus, Whale Route, Brewery, Farmlands, Beach Time

Vyrážíme!

Africké dobrodružství začíná odjezdem z Cape Town brzy ráno. Zastavíte se na vyhlášené pozorování velryb v Gordon’s Bay. Cesta pokračuje horským průsmykem R44, odkud se nabízí krásný výhled přes False Bay až na přístavní městečko Hermanus. Po zastávce na oběd se vydáte do pivovaru Birkenhead Brewery, kde ochutnáte lahodné místní pivo a budete pokračovat na slavnou Garden Route, zahradní cestu, která je dlouhá 227 km. Cesta se vede rozmanitou přírodou s množstvím lagun, jezer a podél členitého pobřeží Indického oceánu posetého záživými plážemi a skalnatými útesy.  Den zakončíte na pláži Myoli Beach v Myoli. 
 

Trasa Cape Town – Sedgefield (500 km)
Doba cesty cca 6 hodin
Výuka 1 lekce (60 minut)
V ceně Snídaně, večeře
Volitelné aktivity Treetop Obstacle Course & Zipline (ZAR 270)*
*Sezónní aktivita, není k dispozici v zimě 

DEN 2: SEDGEFIELD - OUDTSHOORN DAY TRIP
Little Karoo, Cango Caves, pštrosí farma, Wildlife Rehabilitation Ranch

Druhý den vede cesta přes horu Outeniqua do polopouštního regionu Klein Karoo a Oudtshoorn, který je známý jako "hlavní město pštrosů". Oudtshoorn je situovaný v krásném údolí mezi Outeniqua a Swartberg Mountains a nabízí mnoho dobrodružství. První zastávka bude v Cango Caves, jeskyních zapsaných na seznamu UNESCO, kde půjdete na hodinovou prohlídku s průvodcem. V jeskyních jsou k vidění milion let staré stalaktity a stalagmity. Pokud ve vás bije srdce dobrodruha, můžete se vydat na prohlídku dlouhou hodinu a půl, která ale není určena pro lidi s klaustrofobií. Další variantou je prohlídka pštrosí farmy s možností svezení se na pštrosovi nebo prohlídka ranče Cango Endangered Wildlife Ranch, kde se můžete přitulit ke gepardovi, potápět se s krokodýly a vidět mnoho vzácných živočišných druhů.
 
Trasa Sedgefield – Oudtshoorn day trip (190 km)
Doba cesty cca 3 hodin
Výuka 1 lekce (60 minut)
V ceně Snídaně, večeře
Standardní prohlídka Cango Caves
Volitelné aktivity Cango Endangered Wildlife ranch (ZAR 180) / Cage dive with crocodiles (ZAR 370)


DEN 3: SEDGEFIELD – JEFFREYS BAY
Monkey Sanctuary, Elephant Sanctuary, Kloofing, Bloukrans Bungee & Tsitsikamma National Park

Třetí den se vydáte skrz město Knysnu, bezpochyby jednoho z nejkrásnějších měst jižní Afriky, do města Crags, kde máte možnost vybrat si z množství různých aktivit zahrnující například Elephant Sanctuary, sloní rezervaci. Zde se dozvíte mnoho užitečných informací o slonu africkém, můžete je hladit, krmit, kartáčovat nebo se na nich za pomoci afrického instruktora i projet. Pokud dáváte přednost opičkám, můžete se podívat do Monkey Sanctuary, do útočiště pro zatoulané opičky. Dále se vydáte prohlídnout si národní park Tsitsikamma, který vznikl v roce 1964 a zahrnuje také 80 km pobřežní oblasti. Více než 30 % parku je pokrytá rostlinou fynbos, oddělující lesní vegetaci. Park se pyšní mnoha druhy krásných květin. Po prohlídce parku se pojedete podívat na nejvýše položený most v Africe - Bloukrans Bridge. Most je nejvyšším možným místem na světě pro seskok bungee jumping. Pokud máte dostatek odvahy, toto je vaše příležitost! Poté zamíříte do surfařského města Jeffreys Bay, kde se přímo na pláži nachází hostel, ve kterém se ubytujete.

Trasa Ze Sedgefield do Oudtshoorn day trip (190 km)
Doba cesty 3 hodiny
Výuka 1 lekce (60 minut)
V ceně Snídaně, večeře
Prohlídka Cango Caves a prohlídka ranče
Volitelné aktivity Pštrosí farma (cca 10 EUR) + projížďka na pštrosovi

 


DEN 4: JEFFREYS BAY – ADDO NATIONAL PARK - SEDGEFIELD
Game Drive (Addo), Surfing, Shopping Time (Jeffreys Bay)

Čtvrtý den je připraven program, který začíná prohlídkou safari parku Addo, který byl vyhlášen národním parkem v roce 1931. Svou rozlohou 145 000 hektarů se rozprostírá až k Indickému oceánu a je domovem pro více než 500 slonů afrických. Cestou se zastavíte na nádherné vyhlídce na stálezelenou divočinu. Pokud zbyde ještě čas, zastavíte se na místě Knysna Heads, kde se oceán setkává se vstupem do laguny Knysna a vznikají zde naprosto úžasné fotky. 

Trasa Jeffreys Bay – Addo National Park – Sedgefield (470 km)
Doba cesty 6 hodin
Výuka 1 lekce (60 minut)
V ceně
Snídaně, večeře
Addo Entrance & Game Drive with Cape to Addo guide & Knysna Heads
Volitelné aktivity
Addo Game Drive in 4x4 vehicle


DEN 5: SEDGEFIELD – CAPE TOWN
Kánoe a horská turistika

Po snídani se vydáte na výlet na kánoích podél jedné z mnoha klidných řek v této oblasti s krátkou procházkou k vodopádu. Následovat bude návštěva továrny na zpracování aloe v Albertinii a cestou zpátky si užijete scénickou jízdu přes Swellendam a průsmyk Sir Lowry's Pass. Navečer se vrátíte do Kapského města.

Trasa Sedgefield – Cape Town (450 km)
Doba cesty cca 5 hodin
Výuka 1 lekce (60 minut)
V ceně
Snídaně, Aloe Factory / Canoeing & Hike

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Minimální jazyková úroveň:
B1+
Velikost třídy:
5-8 studentů
Délka programu:
1 týden
Nástupní termíny: na vyžádání, během celého roku

CENA 

od 22 750 Kč

V ceně
 • 7x lekce angličtiny (lekce 60 minut)
 • studijní materiály
 • kvalitní ubytování v hostelech (JP za příplatek)
 • lůžkoviny
 • snídaně, večeře
 • aktivity
 • přítomnost lektora angličtiny
V ceně není zahrnuto:
 • oběd (možnost zakoupit vždy při cestě za 130 – 160 ZAR)
 • pitný režim
 • ručníky
 • volitelné aktivity
 • letenka
 • pojištění
 • kapesné

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

VÍZUM

Pro cestu do JAR není potřeba vízum. Platnost cestovního pasu musí přesahovat alespoň 90 dnů od konce pobytu a musí v něm být dvě volné stránky (vedle sebe) pro vyznačení vstupního a výstupního razítka.

KURZ

1ZAR = 1.5630 Kč

Aktuální kurz jihoafrického randu

JÍDLO A PITÍ

Snídaně je kontinentální. Ke snídani je vždy čaj, káva a ovocný džus. Oběd si zajišťuje každý účastník sám. Večeře je zajištěna v hostelech nebo ji připraví sám průvodce. Vegetariánská varianta je možná.

OBČERSTVENÍ

Občerstvení po cestě si zajišťuje každý student sám na vlastní náklady. V létě si dejte pozor na dehydrataci a pijte dostatečné množství vody. Kohoutková voda po cestě z Cape Town do Addo je pitná a velice chutná.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování se rozhodně nemusíte bát. Škola LAL vybrala ty nejlepší možné hostely a má s nimi dlouholeté zkušenosti. Vybrané hostely jsou vždy něčím zvláštní, čisté a poskytují veškerý potřebný komfort. V hostelech se vždy nachází koupelna a je k dispozici připojení na internet. Některé hostely mají navíc bazén a/nebo bar. Povlečení je v ceně.

VÝUKA

Během týdne budete mít celkem 7 lekcí angličtiny (1 lekce má 60 minut). Je možné, že v jeden den budete mít více než 1 lekci, naopak jiný den nebudete mít lekci žádnou. Vše závisí na okolnostech (dopravní situace nebo například počasí). Kromě formálních lekcí budete mít po celou dobu svého lektora k dispozici a budete s ním moct konverzovat. Cílem tohoto programu je vidět co nejvíce z krás Afriky, bavit se, a přitom pracovat na své angličtině. Škola doporučuje pořídit si připínací vak na peníze na pásek.

CO SI VZÍT S SEBOU

Kufr o maximální váze 15 kg (aby se vám dobře nosil, doporučuje se ne příliš drahý), batoh na nošení během dne, kde budete mít peníze, cestovní dokumenty, vodu, fotoaparát. Dále studijní materiály, složka na studijní materiály, propiska, papír, oblečení, kalhoty, kraťasy, trička, mikina na chladné večery, bunda, boty na turistiku, sandále, spodní prádlo a ponožky, plavky, klobouk, sluneční brýle, ručník, vlhčený kapesníčky, sprchový gel, zubní kartáček, šampon, deodorant, kartáč na vlasy, věci na holení, krém na opalování, krém po opalování, balzám na rty.

DOPRAVA

K dopravě je využíván nový klimatizovaný dostatečně prostorný automobil s opěrkami na hlavu, bezpečnostními pásy a rádiem.

UPOZORNĚNÍ

Prosím nenakupujte produkty vyrobené ze slonoviny nebo kůže.

Přesnou kalkulaci připravíme na základě specifikace a přepočítáme aktuálním kurzem v den nabídky.

Webové stránky školy
Vyplnit přihlášku

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: