Londýn

„Kdo je unaven Londýnem, je unaven životem." řekl anglický básník, esejista, literární kritik a lexikograf Samuel Johnson již v 18. století. 

Londýn je hlavním městem Velké Británie a zároveň největším městem Evropy. Žije zde necelých 9 milionů obyvatel a ročně ho navštíví až 20 milionů lidí. V této tepající světové metropoli určující trendy se střetávají kultury různých zemí světa a jeho vzrušující atmosféra neutichá ani v nočních hodinách.

Kromě nespočtu obchodů, butiků, kin, divadel, restaurací a kaváren, je Londýn velice bohatý na historické památky. Kdo by neznal světoznámý Tower BridgeBig Ben, opatství Westminster Abbeymuzeum voskových figurín Madame Tussauds nebo královský palác Buckingham Palace s typickou královskou střáží? Poznat tato krásná místa lze pomocí veřejné dopravy, kterou zajišťují typické dvoupatrové červené autobusy, zvané Double Decker, nebo využítím černých vozů místní taxislužby. Krásný pohled na celé město z výšky pak nabízí obří kolo London Eye.

A co když se toto město spojí s výukou anglického jazyka? Vznikne nezapomenutelný zážitek na celý život!

Že si město Sherlocka Holmese oblíbila i řada slavných osobností, dokazují také následující citáty:

  • Když jsem byla teenager, tak na mě na Islandu všichni pokřikovali a divně se dívali, protože si mysleli, že jsem divná. Tohle se mi v Londýně nikdy nestane, ať mám na sobě cokoliv. (Björk, zpěvačka)

  • Když závodímě v Londýně, tak je světový rekord ta poslední věc, která nás zajímá. (Haile Gebrselassie, olympijský vítěz, vytrvalec)

  • Člověk, který ovládne zábavu u večeře v Londýně, může ovládnout celý svět. (Oscar Wilde, spisovatel)

  • Posledních třicet let jsem se procházel Londýnem a vždycky nacházel něco nového. (Walter Besant, britský spisovatel a historik)

A jeden úsměvný na závěr:

  • Raději bych bývala začínala v nějakém menším městě – třeba v Londýně, či Anglii. (Britney Spears, zpěvačka)

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: