Valencie

…město pořádající ohnivý festival Las Fallas…

je přístavním a třetím největším městem Španělska ležící v jeho východní části. Žije zde přes 800 tisíc obyvatel, většina věřících, což dokazuje i množství kostelů, které se zde nachází. A samozřejmě fotbalových fanoušků.

Valencie je oblíbené turistické město pro své celoroční příjemné klima, krásné zlaté pláže, architekturu a pořádané festivaly.

Jedním z celosvětově známých, kam každoročně míří spousty turistů je místní festival Las Fallas konající se v březnu. Město po dobu pěti dnů ovládnou ohňostroje a sochy vyrobené z papíru zvané „Falla“. Jde o zvláštní, satirické postavy vyrobené z hořlavých materiálů, které jsou vystavené na náměstích a hlavních ulicích Valencie. Každý rok je jeden ninot (figurka Falla) zachráněn od upálení a umístěn do muzea Fallero. Las Fallas festival je tak velkolepý a jedinečný, že návštěva Valencie nebude kompletní, pokud se festivalu nezúčastníte nebo nezískáte alespoň chuť této události návštěvou muzea Fallero

A jak si tento svátek užívají místní, si můžete přečíst na této recenzi:

„Las Fallas, to je asi největší svátek ve Valencii. Probíhá od 15. do 19. března a je to něco jako “Vítáni jara”. Po celém městě jsou rozestavené obrovské sochy "Fallas" (zhruba 250 po celém městě), některé z nich dosahují velikosti velkého domu a jsou to většinou karikatury známých osobností, politiků atd. Po dobu 5 dnů po celém městě nepřetržitě probíhají různé průvody “ Falleras”, doprovázeny hudbou a tancem. Všichni hážou petardy a pořádají se ohňostroje ve dne i v noci. Ale jak se říká, nejlepší nakonec! V poslední noc (19. března) se všechny sochy spálí, takže celá Valencie hoří :) Je to opravdu šílený svátek, ale na druhou stranu je to tak výjimečné a úžasné, že se to těžko popisuje slovy, je třeba to zažít! Ale co mě osobně nejvíc překvapilo, když jsem to viděla poprvé (nebudu-li počítat ty překrásné sochy, úžasné dlouhé ohňostroje a zábavu) tak je to neuvěřitelně přátelská atmosféra, nehledě na davy lidí, kterých jsou všude tisíce a tisíce!!! Bylo pro mne nepochopitelné, jak lidé pořád dokážou být tak milí, usmívat se a nejsou nervózní při takovém hluku a věčných “zácpách” tvořených z lidí… Valencijští lidé jsou opravdu velmi hodní a mírumilovní :) Navíc na tyhle svátky probíhají slavné býčí zápasy (to je ta drsná stránka Španělů :) a také všude prodávají tradiční španělské sladkostíi, něco jako české koblížky, s horkou čokoládou. Pokud nemáte žádné plány na tenhle týden tak vám to vřele doporučuji, věřte, že to stojí za to. Arevik S.

Město nabízí ale i spoustu dalších míst, které stojí za návštěvu, ať je to hedvábná burza Lonja de la Seda zapsaná na seznamu UNESCO, muzeum výtvarného umění Museo de Belles Artes nebo místní katedrála ze 13. století, která je pravděpodobně nejúchvatnější stavbou Valencie. Historické centrum města je nádherné, propletené úzkými uličkami a některé jeho památky se dostaly i na seznam UNESCO.

Kontrastem jsou moderní obchodní čtvrti, například modernistický komplex Ciutat de les Arts i les Ciences (Město umění a věd), který představuje symbol současné Valencie. Nachází se zde opera, největší oceánografický park na světě, interaktivní muzeum nebo planetárium.

Zajímavé a příjemné jsou místní zahrady a parky poskytující místo pro relaxaci. Život ve městě ožívá večer a ten, kdo se rád baví, nesmí vynechat zastávku v EL Carmen, části města proslavené bary, hospůdkami, diskotékami nebo útulnými restauracemi, kde vaří tu nejlepší paellu, která mimochodem pochází právě odsud.

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: