Newcastle

...živé párty město...

najdeme v severovýchodní Anglii na severním břehu řeky Tyne. Newcastle je důležitým ekonomickým, kulturním a intelektuálním centrem, které je známé bohatým nočním životem a pořádáním řadou společenských akcí. Newcastlu nechybí nic. Najdeme zde kus historie, široké možnosti zábavy, sport, nákupní centra a v okolí krásnou přírodu. Navíc velkou výhodou je, že je to odsud všude blízko a míst k vidění neskutečně mnoho. Žije zde přes milion obyvatel.

Za symbol města lze označit Grey’s Monument, který byl vystavěn na památku Sira Earla Greye. Čaj nesoucí jeho jméno pil ve svém životě snad každý.

Jednou z nejvýznamnějších památek je sakrální stavba katedrála svatého Mikuláše z 11. století. Ze stejného období pochází i zachovalá věž, která tvořila součást místního hradu.

Místní obyvatelé včetně ženské populace milují sport, zejména fotbal. Atmosféra města je během fotbalu nezapomenutelná! O Newcastlu je známo, že zde žijí jedni z nejlepších fanoušků ve Velké Británii.  

Velkým zážitkem při pobytu ve městě je procházka po nábřeží řeky Tyne, přes kterou se klene sedm architektonicky zajímavých mostů. Jedním z nich je obloukový most z 20. let 20. století Tyne Bridge, dalším moderní verze Millennium Bridge otevřeným roku 2001, který je jediným naklánějícím se mostem na světě. Most je určen pro pěší a cyklisty a v noci pravidelně mění barvu. Nedaleko něj se nachází velká koncertová hala The Sage, kde svou show předvedli největší světové hvězdy.

Pár metrů od řeky začíná centrum Newcastlu. Pěšky je to všude kousek - k památkám, do obchodů, do místních hospůdek i na fotbalový stadion St. James Park. Jet autobusem budete potřebovat pouze pokud se vypravíte do MetroCentre, do největšího nákupního centra v Evropě. Komu se ale nebude chtít, najde i v centru Newcastlu velkou obchodní zónu plnou obchodů proletenou kolem centra Eldon Square

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: