Canterbury

...významné poutní místo a sídlo anglikánské církve...

Jazykový pobyt Canterburyje anglické univerzitní město ležící v jihovýchodní části Anglie v hrabství Kent asi 90 km od Londýna. Žije zde více než 40 000 obyvatel a studuje na 32 000 studentů. Canterbury je velice oblíbenou turistickou destinací, kterou ročně navštíví okolo 3 milionů turistů. 

Přímořské město je historické i moderní zároveň a je silně spojeno s náboženstvím, protože zde sídlí arcibiskup i primas Anglikánské církve. Významnou památkou města je kostel Sv. Martina, který je považován za nejstarší dodnes využívaný kostel v Anglii.

Městem protéká vodní kanál, po kterém je na loďce možné doplout až do centra města.

Symbolem města je nádherná gotická katedrála s 66 metry vysokou zvonicí postavená na místě prvního křesťanského kostelíka z roku 597. Celá katedrála je zapsána na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Minulost chrámu je zahalena do krvavého oparu a je spojena s vraždou arcibiskupa Sv. Thomase Becketa v roce 1170. V chrámu jsou také uloženy ostatky Jindřicha IV. a Eduarda IV. a je považována za významné poutní místo a za hlavní chrám anglikánské církve.

Cestou od katedrály směrem do Green Court vede cesta k místnímu pivovaru a pekárně ze 14. století. Při procházení úzkými středověkými uličkami v centru města vede cesta až k městskému muzeu. Zde je možné shlédnout například výstavu slavných Canterburských povídek od Geoffreyho Chaucera, zdejšího rodáka, které se řadí k významným dílům rané anglické literatury. Jejich obsahem jsou vtipné a divoké historky vyprávěné poutníky při cestě z Londýna do Canterbury v roce 1387 vykreslující obraz anglické společnosti 14. století.

S Canterbury jsou spjaty významné osobnosti jako dramatik Christopher Marlow, tvůrce Jamese Bonda Ian Fleming nebo Orlando Bloom známý z trilogie Pána Prstenů, který se zde narodil.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: