Leeds

...nejrychleji se rozvíjející město Velké Británie...

a druhé největší finanční město leží na severu Anglie a žije zde necelých půl milionu obyvatel. Je to město zakládající si na své sportovní historii a svou ideální velikostí uspokojí téměř všechny – je dost velké, aby zde bylo neustále co dělat, přitom akorát malé, aby se zde člověk neztratil.

Leeds se mimo jiné pyšní tituly jako nejlepší město pro podnikání, nejrychleji se rozvíjející město Velké Británie, centrum internetové komunikace nebo sídlo oděvní firmy a módní značky Marks & Spencer.

Ve městě najdete dvě univerzity, několik různě zaměřených muzeí – Leeds City MuseumRoyal Armouries muzeumLeeds Art galerie, divadlo a řadu nočních klubů řadících se k těm nejlepším na světě! Ve městě se také nachází několik opravdu architektonických skvostů jako je Leeds Town Hall nebo Victoria Quarter, kde si i milovníci nakupování přijdou na své. Velkou výhodou je, že většina atrakcí je pro návštěvníky zdarma, ti se tak mohou kochat krásami města neomezeně dlouho. 

Během roku město ožívá nejrůznějšími festivaly – Leeds FestivalLight Night nebo Leeds West Indian Carnival.

Leeds je obklopen krásnou krajinou národního parku Yorkshire Dales, který vybízí k procházkám nebo dalšími úchvatnými národními parky North York Moors či Peak District.

Díky své poloze je Leeds ideálním výchozím bodem pro návštěvu dalších severních měst, například Manchester, Liverpool, Sheffield, York, nebo Scarborough.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: