York

...nejkrásnější a nejstrašidelnější město Anglie...

je severoanglickou metropolí, kde se tak trochu zastavil čas. Město si uchovalo svůj středověký ráz i množství středověkých staveb. Žije zde přibližně 200 000 obyvatel a sídlí dvě univerzity.

York je městem, které se pyšní architektonickými skvosty. Nejzajímavější je místní katedrála York Minster, která je druhou největší gotickou katedrálou v Evropě a je sídlem yorského arcibiskupa. Katedrála se začala stavět již v roce 1220 a zajímavostí je, že má stále téměř všechna původní okna. V roce 1984 byla část zničena velkým požárem, dodnes není jasné, jak k němu došlo a celá událost je prý obestřená velkou záhadou.

Kdo se jen tak rád prochází nebo toulá, rozhodně se mu York zalíbí. K procházce vybízí například městské hradby vedoucí kolem centra města - nejzajímavější úsek je kolem katedrály přes několik zachovalých bran, pevnost Clifford’s tower, historické dlážděné uličky s typicky yorskými domy a vývěsními štíty, které působí až kouzelně pitoreskně nebo krásné městské parky. Nejznámější a neatraktivnější úzkou středověkou uličkou je The Shambles, která je v současnosti lemovaná obchody, kavárnami a čajovnami, které původně sloužily jako řeznictví. Město lze poznat i plavbou po řece.

V Yorku se dochovala řada anglikánských kostelů a prastarých hostinců. Tajemnou atmosféru je možné nasát i v nejstarším dodnes fungujícím hostinci „The Black Swan“, který sídlí v původní hrázděné budově ze 14. století.

York je rovněž městem koňských dostihů a pyšní se největším muzeem železniční dopravy na světě. Ve městě se nachází také řada dalších muzeí, zajímavé je například Jorvik Muzeum, věnující se dobám vikingského osídlení města.

Jak zmiňuje titulek, město York je považováno za nejstrašidelnější město Velké Británie. Proč? Jen za poslední roky zde bylo spatřeno okolo 140 duchů. Do jaké míry je to pravda nikdo neví, nicméně městu nelze upříst krása a starobylá, i když trošku tajemná, atmosféra, kterou podtrhuje večer nasvícená katedrála.
 

A na závěr 10 důvodů proč studovat angličtinu v Yorku:

1. Město York bylo založeno před více než 2 000 lety a je jedním z nejvíce historických měst v UK.
2. Je to menší, přátelské městečko, kde je nemožné se ztratit. 
3. Najdeme zde nádhernou katedrálu York Minster - druhou největší gotickou katedrálu v Evropě.
4. Koná se zde největší Vikingský festival v Evropě.
5. Kdo by se nerad toulal v nádherných středověkých uličkách "Snickelways". 
6. Čokoláda je velkou součástí ekonomiky v Yorku - někdy je vůně kakaa cítit i ve vzduchu. 
7. Každý podzim se zde koná největší festival jídla v UK.
8. Panuje zde studentská atmosféra - téměř 20 % mezinárodních studentů.
9. York je obehnán nejdelšími hradbami v Angli. 
10. Najdeme zde tradiční čajovnu Bettys Café Tea Rooms. 

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: