Cambridge

...kolébka anglické vědy a město vzdělanosti ...

Jazykový pobyt Cambridgese nachází přibližně 80 km severovýchodně od Londýna a žije zde okolo 120 000 obyvatel. Toto starobylé anglické univerzitní město se pyšní nádhernými budovami a příjemnou mladistvou a studentskou atmosférou.

Dominantou města je King's College založená králem Jindřichem VI. v roce 1441, která je jednou z nejkrásnějších budov v celé Evropě. Obrazy slavných mistrů jako byl Leonardo da Vinci, Rubens, Picasso nebo Rembrant jsou pak k vidění v jednom z nejstarších muzeí v Británii ve Fitzwilliamově muzeu.

V Cambridge se nachází jedna z nejslavnějších univerzit na světě - Cambridgeská univerzita, která je tvořena celkem 31 kolejemi. Její vznik v roce 1209 je spojen s velkou hádkou oxfordských občanů a studentů. Někteří proto odešli právě do Cambridge a založili si svou vlastní univerzitu. Krásný výhled na šest budov cambridgeských kolejí nabízí zahrady a parky podél řeky, v oblasti zvané Back. Dalších 25 kolejí je pak rozprostřeno po celém městě. Nejznámější kolej Trinity College byla založena Jindřichem VIII., jehož socha stráží u brány návštěvníky s nohou od židle v ruce, což patří k povedeným studentským vtípkům. Koleje jsou veřejnosti přístupné, pouze od poloviny dubna do konce června jsou uzavřeny z důvodu příprav studentů ke zkouškám.

Dostat se na vyhlášenou univerzitu není vůbec jednoduchou záležitostí. Z celkového počtu přihlášených uspěje pouze 8 % studentů, kteří za své vzdělání navíc zaplatí tučné školné. Absolventi univerzity jsou však velice úspěšní. Na univerzitě studovalo 15 premiérů Velké Británie, dva předsedové indické vlády, dva premiéři Singapuru, premiér Austrálie nebo dánská královna Markéta II. Slavnými absolventy byli také Issac Newton, Charles Darwim, Stephen Hawking nebo objevitelé DNA James Watson a Francis Crick. Mezi absolventy je také celkem 81 nositelů Nobelovy ceny, to je více než v kterékoli jiné instituci na světě.

Existuje rivalita mezi univerzitami Cambridge a Oxford?

Každý rok spolu univerzity měří síly v tradičním závodě osmiveslic i v ragby. V žebříčcích se však Cambridge povětšinou umisťuje před Oxfordem, což se stává terčem častých vtípků. :-)

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: