Sheffield

...největší anglická vesnice...

Sheffield, oficiálně City of Sheffield, je osmé největší město Velké Británie (mimo Londýn). Nachází se v centrální části Anglie, pouhé 2 hodiny od Londýna a 1 hodinu vlakem od Manchesteru, což z něj dělá ideální výchozí místo pro výlety do všech koutů Anglie.

Sheffield je univerzitní studentské město s přibližně 500 tisíci obyvateli, kterému se hovorově přezdívá "největší anglická vesnice". Ve městě najdete veškerou občanskou vybavenost, výborné kulturní vyžití, krásné historické budovy, moderní nákupní centra a dvě univerzity. Za návštěvu stojí například katedrála z 15. století St. Peter and St. Paul’s Cathedral, neorenesanční radnice Town Hall, opatství z 12. století Beauchief Abbey, divadlo Crucible TheatreThe Botanical GardensSheffield Winter Garden nebo malá krásná nádražní hospůdka Old Queens Head, kde si vaří i vlastní pivo. Navštívit můžete též řadu muzeí a galerií, z nichž většina je přístupná zdarma.

Město je známé produkcí kvalitní ušlechtilé oceli, odkud pochází jeho další přezdívka - Steel City neboli Město oceli. Velký význam má ale i jeho sportovní tvář - zajímavostí je, že zde byl založen první fotbalový klub na světě.

Sheffield je velice přátelské bezpečné město, kde jsou navíc životní náklady nižší než v jiných univerzitních městech Velké Británie. Zároveň se ve městě a jeho okolí nachází více než 2 miliony stromů - to je největší počet stromů na jednoho obyvatele v rámci Evropy. Najdete zde 78 krásných upravených parků a 10 veřejně přístupných zahrad. V blízkosti se nachází také krásný národní park Peak District National Park. V něm stojí napříkllad Chatsworth House, kde se natáčel film Pýcha a předsudek. 

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: