Vídeň

...město valčíku a Mozarta...

je hlavním městem Rakouska, nachází se v jeho severovýchodní části v blízkosti hranic s Českou republikou a Maďarskem, s téměř 2 miliony obyvatel je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým i hospodářským centrem země. Mezi nejnavštěvovanější turistické zajímavosti patří palác Schönbrunn a jeho překrásné zahrady, letohrádek Gloriette, zahradní labyrint, zoologická zahrada nebo palác Hofburg. V roce 2001 bylo jeho historické centrum zapsáno do seznamu UNESCO. Srdce Vídně katedrála Stephansdom ukrývá rozsáhlé katakomby a je známa pro několik stavebních slohů, který byly při jeho stavbě použity. Dokonalý výhled na město je pak možný absolvovat z obřího ruského kola v parku Prater. Ve Vídni tvořili velikáni jako byl Mozart, Beethoven, Haydn, Schubert, Liszt, Brahm, Strauss nebo Mahler. Při návštěvě Vídně byste neměli zapomenout ochutnat typický vídeňský řízek nebo originální čokoládový dort Sacher.

 

Co jste možná nevěděli:

  • Film Třetí muž je klasický černobílý film natočený v prostředí poválečné Vídně a je možné ho shlédnout každý víkend v jednom z městských kin.

  • Vídeň se honosí jedním z nejlepších operních domů.

  • V tomto malebném městě se můžete projet drožkou, otevřeným povozem taženým koněm, který se zde nazývá fiakr.

  • Nachází se zde jeden z nejvýznamnějších hřbitovů světa, kde spočinuli velikáni jako Beethoven, Schubert, Brahms, Schönberg i celá rodina Straussů.

  • Tramvají číslo 1 nebo 2 můžete projet celou Ringstrasse zcela zdarma.

  • Vídeňské kavárny mají svou nezaměnitelnou atmosféru. Typické je pro ně obsluha oblečená do smokingu, kalorické zákusky a množství denního tisku.

  • Nejmenší vídeňská kavárna se jmenuje Kleines Café a nachází se na Franciskanerplatz. Vybavení čítá dvě kožené lavice a pár stoliček. Často tu sedá i nositelka Nobelovy ceny za literaturu Elfriede Jelinek.

  • Vídeňané mají slabost pro vše, co se týká smrti. Kde jinde by tedy pak člověk měl hledat Muzeum pohřebnictví?

  • Slavný Sachrdort vznikl pod rukami nezkušeného teprve šestnáctiletého kuchtíka.

  • Ve Vídni byly poprvé vyrobeny bonbony PEZ peprmintové příchuti.

 

Pověst o lásce a smrti

Mladý učeň pracoval pod vedením zkušeného mistra na stavbě katedrály, ale naneštěstí se zakoukal do jeho dcery Marie, což se mistrovi nelíbilo. Dal proto učňovi nesplnitelný úkol dostavět severní věž do jednoho roku. Práce se ani při veškerém úsilí nedařila. Až přišel stařec, který mu nabídl pomoc s podmínkou, že za celý rok nesmí vyslovit jméno boží matky. Učeň souhlasil. Jednoho dne však zavolal ze střechy na svou milou: „Marie!". V tom mžiku se zřítil ze střechy a padl k nohám své lásky mrtev. Obyvatelé měli za to, že v tom má prsty stařec a že to nebyl nikdo jiný než sám ďábel. Od té doby se již nikdo neodvážil na střechu vkročit.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: