Torbay

...rodiště Agathy Christie...

se rozkládá na jihozápadním pobřeží Anglie v přímořské části Jižní Devon a žije zde více než 65 tisíc obyvatel. Torbay je městský obvod ležící v zálivu a skládající se celkem ze tří měst – Torquay, Paignton a Brixham. 

Záliv je ve tvaru podkovy a přezdívá se mu „lapač slunce“, ze severozápadu je chráněn proti větru Dartmoorskými výšinami. Díky Golfskému proudu je zde příjemné mírné teplé mikroklima s nejdelšími slunečnými dny na západě Anglie a s pouze mírnou zimou, díky čemuž si oblast vysloužila přezdívku Anglická riviéra. Městečko Torquay bývá často považováno za její perlu.

Dlouhé písečné pláže, krásné přírodní scenérie, skalnaté zátoky, jeskyně a malebné přístavy ve spojení s příjemným klimatem udělali z místa vyhledávanou prázdninovou destinaci i oblíbené místo ke studiu. Oblast vybízí ke sportování, surfování, plavání, potápění nebo k procházkám po Dartmoorském národním parku. Večer zde panuje čilý ruch, ožívají přístavy i promenády lemované vzrostlými palmami.

Mezi nejvýznamnější osobnosti pocházející odsud patří jedna z nejznámějších detektivních spisovatelek Agatha Christie, která se zde narodila a strávila své rané mládí. Agatha se narodila v domě Greenway, který je nyní otevřen turistům. Její památce i tvorbě je věnovaná okružní procházka po městě s názvem Agatha Christie Mile.

Torbay nabízí svým návštěvníkům mnoho zábavy a atrakcí – krásné zahrady Greenway s výhledy na řeku Dart, Kents Cavern – největší jeskynní systém v Británii, Torquay Pavilion s přilehlou fontánou Friends Fountain, Torquay Museum založené již v roce 1844, ve kterém se nachází nejstarší fosílie moderního člověka v severozápadní Evropě, Living Coasts – pobřežní zoo a akvárium nebo třeba Babbacombe Model Village.

A proč nestudovat jazyk v místě, které si lidé zamilovali již dávno před námi? 

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: