Limassol

...největší město na Afroditině ostrově lásky a krásy...

je významné přístavní město ležící na jihu ostrova v zátoce Akrotiri. Limassol, řecky Lemessos, je lemovaný palmami, písčitými plážemi, hotely a kotvícími jachtami. Nedaleko se nachází vinohrady a citrusové plantáže. Letovisko je velice oblíbené jak mezi turisty, tak i mezi studenty anglického jazyka, kteří sem jezdí z celého světa. Město je dálnicí spojené s metropolí Nikósia i s mezinárodním letištěm Larnaka, které leží cca 50 km daleko. V Limassolu se nachází univerzita, několik historických muzeí, zoologická zahrada, krásné veřejné parky i množstvím obchodů, restaurací, kaváren, barů a diskoték atp. Milovníci historie určitě navštívi dvě významná archeologická naleziště ležící nedaleko Limassolu, Kourion s Apollonovou svatyní a divadlem a Amalous. V kontrastu historických budov se zde nachází mnoho budov moderních, díky kterým se Limassolu občas přezdívá „Malá Paříž“. 

Město má nespočet krásných písečných pláží a zátok, proto je tu olíbenou zábavou potápění. Během roku se po celém městě konají různá kulturní vystoupení, festivaly s hudbou, tancem a ochutnávkou vín. Z místních lahůdek stojí za ochutnání rybí speciality, dary moře nebo kozí sýr s místním vínem. 

Kypr je třetí největší ostrov ve východní části Středozemního moře, kde žije okolo 900 tisíc obyvatel. Ostrov je od roku 2004 členem Evropské unie, o čtyři roky později se připojil k eurozóně. Kypr je rozdělen na dvě části, severní tureckou, a větší mezinárodně uznávanou jižní část ostrova patřící Řecku.

Kypr je oblíbenou turistickou destinací pro své krásné pláže a je také ideálním místem pro sport, kromě koupání ve vlnách moře, hraní golfu, tenisu nebo vodních sportů, zde lze také v zimě lyžovat v horách Troodos.

Místní klima je velice příjemné, teploty se v létě pohybují kolem 30 °C. Ostrov je od nepaměti ovlivňován řeckou kulturou a jazykem, která se odráží i ve výborné místní kuchyni. Kypřané se rádi baví, ještě v pozdních hodinách zde vládne tradiční jižanský noční život.


Nabízené školy v této lokalitě:


Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: