Cork

…kulturní město na jihu Irska...

druhé největší město Irska s více než 120 tisíci obyvateli, leží na řece Lee v jihozápadní části země. Cork je od nepaměti významným přístavem. Název města odráží bažinatou krajinu, která se nachází v okolí a podle které dostalo město název – Corcach v irštině znamená bažina.

Cork je živým městem, které vybízí k procházkám v úzkých středověkých uličkách. Centrum města je vlastně ostrov, který tvoří ulice St. Patrick’s Street a Grand Parade, kde se dá dobře nakupovat. Pokud se vydáte na sever do historické části mezi ulicemi Church Street a Carey’s Lane, naleznete zde typické irské puby. Na východě města pak staré přístavní město. Dominantou města je katedrála sv. Finbarra, která se rozkládá nad centrem města. Za návštěvu určitě stojí místní trh s potravinami na ulici Princes Street, který je jedním z nejstarších městských trhů na světě.

Okolí města nabízí také mnoho míst k výletům. Zajímavé je třeba přístavní městečko Cobh. Milovníci irské whiskey určitě zavítají do palírny Jameson, která se nachází východně od města v Midletonu, kde jako součást expozice zde najdete i největší kotlíkový destilační přístroj na světě. Určitě nemůžete minout ani slavný hrad Blarney Castle.

Cork má vlastní letiště, ale snadno dostupný je také z Dublinu, odkud jezdí přímý autobus.


Nabízené školy v této lokalitě:


Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: