Scarborough

...přezdívaný Brighton severu...

je anglické přímořské a univerzitní město ležící na severovýchodě Anglie v blízkosti krásného parku North Yorkshires Moors. Město je ideálním výchozím bodem pro poznávání Anglie, leží mezi Londýnem a Edinburghem. Ve městě žije okolo 100 000 obyvatel, kterým se správně říká Scarboriané.

V 17. století bylo město známé především pro svůj unikátní lázeňský komplex. Dnes Scarborough navštíví na milion turistů ročně, které sem láká, kromě historických památek, především jedinečná poloha u moře, krásný přístav a písčitá pláž South Bay. 

Nad pláží se až do výše 400 metrů tyčí částečně zalesněný skalní masiv s ruinami hradu z 12. století Headland, který odděluje moderní severní část města od jeho starší části a rybářského přístavu. Příjemná procházka se nabízí podél severní zátoky k hradu a dolů do jižní, rušnější části města.

Za symbol města je kromě lázeňského komplexu považován Grand Hotel, který byl postaven již v roce 1863 a je jedním z největších na světě.

Město Scarborough žije také kulturou. Najdete zde dvě divadla, z nichž jedno je futuristické, a muzeum se vzácnou sbírkou fosílií. Každoročně se zde pořádají divadelní a hudební festivaly. Mezi oblíbené hudební festivaly patří jazzový a pop-rockový, který se koná přímo na pláži. Koncerty místního filharmonického orchestru pravidelně přenáší televize BBC. 

Scarborough je městečko, které skýtá pro každého něco - historii, kulturu, krásné přírodní scenérie, Mořský svět, milé lidi, odpočinek, festivaly, lázně, pláže, rybářský přístav, kavárny, hospůdky i krásné parky.

Zajímavostí je, že město získalo v Praze mezinárodní cenu „The Most Enterprising town in Europe“.

Proč právě Scarborough? Přesvědčte se na vlastní kůži, třeba při studijním pobytu! :-)

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: