Bournemouth

...skvost jižní Anglie...

Jazykový pobyt Bournemouthje přímořské město na jihu Anglie ležící v hrabství Dorset. Žije zde přes 180 000 obyvatel a do Londýna je to jen pár hodin autobusem. Bournemouth se nachází na asi 150 km dlouhém Jurském pobřeží, které bylo pro svou nádhernou přímořskou lokalitu zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Symbolem města je Bournemouth Ballon, vyhlídkový balón, který slouží jako rozhledna. Do koše balonu se vejde až 30 lidí a z výšky 150m je vidět krásné panorama města a až 30 km okolo. V Bournemouth International Centre se pořádají výstavy, představení a koncerty, kde vystoupilo mnoho světově známých celebrit. Typické je i molo, které především v létě nabízí spoustu atrakcí.

Do tohoto univerzitního města míří každoročně spousta turistů včetně samotných Angličanů a Londýňanů, kteří milují slunečné počasí a rádi relaxují na místních dlouhých písčitých plážích i v nádherných parcích a zahradách, kterými je Bournemouth známý. Větrné počasí je zase rájem pro surfaře, ale provozuje se tu i vodní lyžování, kajaking a plachtění. Mladší ročníky sem táhne také místní noční život, který je zde velice pestrý. Kromě tradičních anglických hospůdek stojí za návštěvu také klub Cameo nebo Halo Club zbudovaný v kostele. 

O tom, že je Bournemouth zajímavým městem, které si zamilujete, svědčí i fakt, že zde žilo několik slavných osobností. J. R. R. Tolkien zde žil 30 let svého života, Oscar Wilde a Paul Verlaine zde vyučilovali na jedné z místních škol, pochovaná je zde spisovatelka Mary Shelley a Robert L. Stevenson zde napsal román Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda. A zkusíte si typnout, kde byla pořízena přebalová fotografie jednoho z alb skupiny Beatles?

Bournemouth má ideální polohu i pro ty, kteří neradi zůstávají na jednom místě, ale milují výlety. V okolí jsou zajímavá města jako je PooleChristchurch - kde, jak název napovídá, se nachází krásný kostel, přístaviště a v pondělí se zde konají tradiční anglické trhy. Dalším městem v okolí je pak Salisbury s velkou gotickou katedrálou, lázeňské město Bath a ani Stonehenge není daleko. Z přírody stojí za návštěvu národní park New Forest National Park, hojně využívaný k turistice i jízdě na kole. Podél Jurského pobřeží se pak nachází přírodní oblouk Durdle Door, zátoka u Lulworth Cove nebo ostrov Isle of Portland.

Zkrátka Bournemouth nabízí ideální spojení studia angličtiny s relaxační dovolenou v přímořském městečku. 

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajimavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: