Salzburg

...Mozartovo město...

leží na západě Rakouska a žije zde přibližně 150 tisíc obyvatel. Město má bohatou historii, spoustu pamětihodností, krásná muzea, zoologickou zahradu a přírodní zajímavosti v okolí. Jeho historické centrum bylo v roce 1999 zapsáno na seznam UNESCO. Salzburg má navíc bohatý kulturní program po celý rok.

Dominantou je pevnost Hohensalzburg, největší hradní komplex ve střední Evropě, tyčící se na kopci nad městem na levém břehu řeky Salzbach. Z vrchu se nabízí nádherný výhled, a komu se nechce nahoru pěšky, může se nechat vyvést lanovkou.

Že je Salzburg Mozartovo město je patrné na první pohled. Mozartovy je věnovaný celý jeden okruh městem a vede mimo jiné do Mozartova rodného domu a Mozartova domu, ve kterých jsou nyní muzea věnovaná skladateli. Mozartův rodný dům se nachází v uličce Getreidegasse, také jedné z dominant Salzburgu. Další památkou je Mozartovo náměstí rozkládající se v samém srdci Salzburgu se sochou slavného skladatele uprostřed. Milovníci Mozarta by měli město navštívit od konce července do konce srpna, kdy zde probíhá Salzburský mezinárodní festival, kde zazní nejen Mozart, ale i současná hudba. Zajímavostí je, že ve městě snad není obchod, který by neprodával Mozartovy kuličky, lahodné marcipánové bonbony.

Mezi další významné památky patří zámek Mirabell s tou nejkrásnější svatební obřadní síní v Evropě a opravdu kouzelnou zahradou. Za návštěvu pak stojí Festivalové domy - Velký festivalový dům, Dům pro Mozarta a Skalní jízdárna, dříve sloužící jako stáje, dnes se v prostorách koná Salzburský hudební festival. Salzburský chrám, Kolegiátní Univerzitní kostel, jedna z nejvýznamnějších církevních staveb v Evropě, hřbitov sv. Petra, jeden z nejkrásnějších a nejstarších hřbitovů na světě, oblíbená nákupní Linecká ulička vedoucí až ke Kapucínskému klášteru a samozřejmě letohrádek Hellbrunn umístěný v nádherném parku v blízkosti zoologické zahrady, to vše stojí za návštěvu. A pak ještě...

Máte pocit, že na prohlídku Salzburgu potřebujete více dní? Spojte ji se svým studijním pobytem, prožijete nezapomenutelné zážitky a hlavně budete mít dostatek času.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: