Oxford

...klid, pohoda a slavná univerzita...

to je Oxford. Klidné světoznámé univerzitní město ležící asi 90 km od Londýna, kde žije okolo 200 000 obyvatel a panuje historická a studentská atmosféra.

Oxford je známý především svou slavnou univerzitou, která patří k nejstarším na světě - byla založena už ve 12. století. Dnes má 39 fakult, na kterých získává vzdělání přes dvacet tisíc studentů. Zdejší univerzita vychovala již mnoho slavných osobností včetně 26 premiérů, studovala zde například Margaret Thatcherová, Tony Blair nebo oblíbený herec Hugh Grant.

Ve městě se nachází 36 vysokoškolských kolejí. Nejznámější z nich je Christ Church College a to především pro fanoušky Harryho Pottera, kteří jistě ví, že se natáčel právě zde.

Kromě univerzity patří mezi turisty nejvyhledávanější místa knihovna Bodleian, která je jednou z nejstarších knihoven na světě a čítá na 9 milionů knih z různých oborů. Knihy jsou uloženy v policích, které dohromady měří 176 kilometrů.

Milovníci literatury budou vědět, že v Oxfordu žila legenda fantasy literatury - autor pána prstenů J. R. R. Tolkien, který přednášel anglickou literaturu na místní univerzitě.

K načerpání nové síly doporučujeme procházku kolem mostu Hertford Bridge nebo do jednoho z bezpočtu nádherných parků, návštěvu divadla Sheldonian Theatre, místních muzeí, například přírodovědeckého nebo muzea moderního umění.

S Oxfordem je neoddělitelně spjata řeka Temže, známá také jako Isis. Podél řeky směrem na jih vede cesta do typického venkovského městečka Abingdon, směrem na sever pak leží rodiště Winstona Churchilla Woodstock. 

Pro našince může být zajímavé, ba až zarážející, že Oxforďané jezdí všude na kole. Nezáleží, zda jste profesor vážené univerzity v obleku nebo maminka s malým dítětem nebo student, kolo je prostě dopravní prostředek všech profesí i věkových kategorií.

Studovat anglický jazyk v Oxfordu? Skvělá volba! Oxford je ideálním místem pro studium čehokoliv - studentům jsou poskytovány slevy do restaurací, obchodů i památek. 

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: