Plymouth

...město s námořní historií...

leží v jihozápadní Anglii v jednom z největších evropských zálivů Plymouth Sound v hrabství Devon. Díky této poloze v oblasti najdeme jedny z nejkrásnějších pláží v Anglii. Nejbližší letiště je Exeter, který je vzdálený přibližně 40 minut jízdy autem.

Plymouth je známý pro svou bohatou námořní historii. V minulosti bylo nejdůležitější základnou Královského námořnictva ve Velké Británii. Ve spojitosti s námořní historií turisty nejvíce přitahuje historie spojená s Francisem Drakem a lodí Mayflower.

Ve městě žije okolo 250 tisíc obyvatel, kteří jsou pověstní svou otevřeností a vstřícností. Plymouth je přátelské, bezpečné a studentské město. Místní univerzita je největší na jihozápadě Anglie a pátou největší univerzitou ve Velké Británii. Studuje zde více než více než 30 tisíc studentů.

Důvodů k návštěvě Plymouth je mnoho. Jedním z nich jsou jistě různé festivaly pořádané pod širým nebem. Nejznámějším jsou slavnosti ohňostrojů British Fireworks Championships nebo prestižní soutěže jachet či rychlostních motorových člunů. Největším divadlem ve městě je Theater Royal, koncerty se pak pořádají v Plymouth Pavilion. Ve městě dále najdeme muzea a uměleckou galerii, nákupní centrum Drake Circus nebo národní aquarium National Marine Aquarium. V Plymouth si zamilujete procházky historickými částmi Barbican a Sutton, které vedou až na pobřeží a k přístavu. Tato část města nabízí nejstarší budovy a nejlepší mezinárodní kuchyni. Najdete zde italskou, řeckou, tureckou, japonskou, čínskou thajskou, indickou, himalájskou, mexickou i britskou restauraci, kavárny i klasické anglické "puby", kde můžete ochutnat výborné Fish&Chips.

Z nejvyššího místa v okolí Hoe se můžete obdivovat nádherným scenériím, vlnami omílanému pobřeží, národnímu parku Dartmoore National Park, který je známý například z povídek o Sherlocku Holmesovi, nebo se kochat pohledem na Cornwall, kde naleznete ty nejkrásnější anglické pláže. Plymouth je s Cornwallem spojený mostem Tamar Bridge nebo je dosažitelný trajektovou dopravou. 

Typickým znakem pro Plymouth je velký podíl veřejné zeleně a parků. Největší parky jsou Central Park a Victoria Park.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: