Chichester College

Začátek:
Potřebný věk:
Délka studia:
Potřebná jazyková úroveň:
Ubytování:
Strava:
dle vybraného termu
16+
1, 2 nebo 3 termy
B2-C2
v hostitelské rodině / ve studentské rezidenci
dle typu ubytování, bez stravy / polopenze / plná penze


Přihlášky je vhodné zaslat do 3 měsíců před začátkem studia.
Kontaktujte nás kdykoliv pro ověření dostupnosti.

 • Budova školy Chichester College v Anglii
 • Studentka na škole Chichester College
 • Studentka v knihovně během samostudia, Chichester College
 • Plánek kampusu školy Chichester College

Škola Chicester College se nachází ve stejnojmenném městečku ležícím na jižním pobřeží Anglie. V Chichesteru žije přes 23 tisíc obyvatel a je známý pro své přírodní bohatství a historické památky. Studentům nabízí atmosféru typického bezpečného anglického městečka, v jehož centru se nachází veškeré společenské vyžití - obchody, kina, divadla, bowling, sportovní centrum a bazén, zahrady okolo katedrály, umělecké galerie a mnoho dalšího. 

V případě zájmu je možné domluvit individuální prohlídku školy. 

60 min. z letiště Gatwick  |  90 min. do Londýna  |  30 min. od pláže West Wittering

ŠKOLA

Škola Chicester College byla založena již v roce 1964 a mezinárodním i britským studentům poskytuje kvalitní výuku již přes 50 let. O kvalitě svědčí i mnoho ocenění, které škola získala, například Queen's Anniversary Prize za podporu mezinárodních studentů. Kampus školy se nachází jen 5 minut pěšky od centra města a od vlakové nebo autobusové zastávky a studenti zde najdou vše, co ke studiu potřebují - například občerstvení Subway nebo Costa Coffee, moderní počítače, fitness centrum, různorodé sportovní aktivity, horolezeckou stěnu, sporotvní hřiště atp. Chichester má skvělé spojení s mezinárodními letišti a přímé vlakové spojení do Brightonu, Portsmouth a Londýna. 

VZDĚLÁVACÍ SYSTÉM

Vzdělávací systém ve Velké Británii má vysokou úroveň a dobré jméno. Sami Britové si velice pečlivě vybírají školy pro své děti a nezdráhají se poslat je desítky kilometrů od domova na jimi vybranou školu, ať už státní, soukromou nebo prakticky zaměřenou. Studium na střední škole začíná ve věku 11 nebo 12 let a první tři roky se učí dle obecných osnov. Čtvrtý a pátý ročník se nazývá GCSEs a jde o dvouleté studium se zkouškami z 9–11 předmětů. Následuje A Level, což je také dvouleté studium od 16 let. První rok se studují 4 předměty, druhý rok 3 předměty. Probírané předměty jsou vyučovány do hloubky a jsou vynikajícím základem pro pokračování studia daného oboru na univerzitě. Studijní rok se skládá ze tří semestrů (tzv. termů).

OBECNÉ PODMÍNKY PRO PŘIJETÍ

 • vyplněná přihláška
 • odpovídající pokročilost angličtiny
 • potvrzení o výsledcích studia za poslední 2 roky
 • Skype pohovor
 • potvrzení o zdravotním stavu
 • fotografie pasového formátu

NABÍZENÝ KURZ

HIGH SCHOOL PROGRAMME

Chichester College nabízí mezinárodním studentům možnost zapojit se do akademického studia spolu s britskými spolužáky. Studenti si vyberou 3 akademické předměty dle svých preferencí a navíc navštěvují lekce angličtiny. Jako doplňující předmět si mohou zvolit sportovní aktivitu nebo umělecky zaměřený předmět. Pro mezinárodní i britské studenty je také organizovaný volnočasový program, kterého se studenti mohou zúčastnit. Škola nabízí více než 20 různých volnočasových aktivit, které zahrnují například kurzy horolezectví, kulečníkovou ligu, jógu, zumbu a sporty jako například tenis, badminton, basketbal, fotbal, volejbal a mnohé další. Večerní program a víkendové exkurze jsou za drobný poplatek, orientačně cca 20 GBP. 

3 Akademické předměty

+ Lekce angličtiny

+

Umělecký předmět
nebo
Sport
+ Volnočasové aktivity

=

High School Programme


PŘEDMĚTY

Studenti si mohou vybrat z následujících uvedených předmětů. Z každého sloupce si vyberou pouze 1 předmět. Celkem si mohou vybrat 3 akademické předměty a 1 umělecky zaměřený předmět nebo 1 sport. Umělecké předměty jsou v tabulce zvýrazněny. Dostupnost vybraného předmětu nelze garantovat. Vybrané předměty nelze později měnit. 

A B C D E F

Obchod
Komunikace
Matematika
Media
Grafický design (i)
 

Biologie
Ekonomie
Film
Dějepis
Španělština (ii)
Sociologie
Fyzika
Náboženství
Základní matematika

Výtvarné umění
Chemie
Sociologie
Pokročilá matematika
Francouzština (ii)
Právo
Fotografie (i)
Psychologie


 

Psychologie
Obchod
Chemie
Drama a divadlo (iii)
Zeměpis
Fotografie (i)
Fyzika


 

Účetnictví
Klasická civilizace
Biologie člověka
IT
Matematika
Media
Kreativní psaní
Geologie

 

Hudba (iii)
Tanec (iii)


 

(i) Bude účtován poplatek za materiál
(ii) Není vhodné pro začátečníky
(iii) Nutné zúčastnit se konkurzu

UBYTOVÁNÍ

Ubytování je nedílnou součástí studia v zahraničí a je důležité, aby byl student spokojený. Škola Chichester College nabízí jak ubytování v hostitelské rodině, tak ubytování ve dvou studentských rezidencích, které se nachází přímo v kampusu.

Woodlands Halls of Residence se nachází v centru kampusu školy a nabízí ubytování až pro 90 studentů, kteří si mohou vybrat jednolůžkový nebo dvoulůžkový pokoj s vlastní nebo sdílenou koupelnou a plnou penzí. Studenti obdrží nabytou studentskou kartu, kterou mohou použít k zaplacení snídaní a obědu na škole. Večeře je zajištěná ve školní kafeterii. Studentská rezidence má dvě společenské místnosti, několik televizí, kulečníkové stoly, vybavení na stolní tenis, Xbox, Wii, vybavení na karaoke, Wi-Fi připojení zdarma a dvě prádelny. V ceně jsou také volnočasové aktivity, členství v místní tělocvičně a ložní povlečení. V rezidenci je po 24h denně přítomný zástupce školy, který dohlíží na bezpečnost studentů. Studentská rezidence je vhodná pro 16-17leté studenty. Rezidence je zavřena během vánočních prázdnin. 

Druhá moderní rezidence Westgate Halls of Residence se nachází také v kampusu školy a nabízí ubytování až pro 160 studentů v jednolůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Studenti si mohou vybrat stravování plnou penzí nebo si mohou stravování zajistit sami. V ceně není zahrnuté ložní povlečení, které si studenti obstarají sami. Mohou si přivést vlastní, zakoupit na místě nebo před odjezdem ve škole. Studenti mají k dispozici sdílené kuchyňky (jedna kuchyňka pro 6 studentů) a zajistí si vlastní kuchyňské potřeby. Další vybavení rezidence zahrnuje společné prostory s televizí, DVD přehrávačem, automaty na jídlo a pití a prádelnu. Studentská rezidence je velice dobře zabezpečená. Každý student dostane vlastní čipovou kartu, kterou použije pro vstup do budovy, odemčení jednotlivého bloku, bytu a vlastního pokoje. Navíc je v rezidenci přítomen zástupce školy po 24 hodin. Rezidence poskytuje také možnost ubytování nevidomým studentům.

Poslední variantou je ubytování v místní hostitelské rodině, která studentům zprostředkuje autentickou zkušenost ze života místních. Studenti se stanou součástí rodiny a mohou si vybrat, zda si přejí být umístěni v nekuřácké rodině nebo zda akceptují nebo neakceptují domácího mazlíčka. Stravování si mohou studenti vybrat buď polopenzí nebo bez stravy. Pokud si zvolí polopenzi, rodina studentovi zajistí snídani a večeři v týdnu, o víkendu navíc i obědy. V ceně ubytování je zajištěné praní prádla jednou týdně. Hostitelskou rodinu bez stravy si mohou vybrat studenti starší 17 let, kteří mohou používat kuchyni a vařit si pro sebe. V tomto případě si student zajištuje také praní prádla.

DOPRAVA

Spojení do místa pobytu Vám pomůžeme zajistit, případně lze objednat u školy transfer z letiště.

Přesnou kalkulaci připravíme na základě specifikace a přepočítáme aktuálním kurzem v den nabídky.

Webové stránky školy
Vyplnit přihlášku
 

 • Studenti školy Chichester College během přestávky
 • Trenažer letadla, Chichester College
 • Zkouška hudební kapely na škole Chichester College
 • Studenti během jízdy na koni, Chichester College
 • Studentka na škole Chichester College v jižní Anglii
 • Kulečník je oblíbenou zábavou místních studentů na škole Chichester College
 • Během pobytu v zahraničí studenti poznají spoustu nových přátel, Chichester College v jižní Anglii
 • Chichester College poskytuje kvalitní výuku již od roku 1964
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: