Nabízené školy na Maltě

Přehled nejlepších jazykových škol na Maltě najdete nalevo v menu nebo na mapě na konci stránky.

MALTA

...aneb perla ležící uprostřed Středozemního moře...

se rozkládá na celkem pěti ostrovech, z nichž pouze tři jsou obydlené. Největším z ostrovů je Malta, kde se nachází i hlavní město Valletta, které je zapsané na seznamu UNESCO. Další dva obydlené ostrovy jsou Gozo a Comino. Oblíbenou turistickou atrakcí je plavba lodí kolem jednotlivých ostrovů nebo vodním taxi do překrásné Modré laguny, která je ideální ke koupání a potápění a leží mezi ostrůvkem Cominetto a ostrovem Comino. 

Na Maltě žije asi 450 tisíc vstřícných a optimistických obyvatel, jejichž úředním jazykem je angličtina a maltština. Mírné a teplé podnebí sem láká turisty a studenty nejen v období prázdnin, ale čím dál více také v chladnějších měsících. Středozemní moře omývá kamenité i písčité pláže, podmořské jeskyně spolu s nejčistší vodou Středozemí svádí k potápění. Na Maltě lze provozovat mnoho různých sportů, mimo jiné je Malta vyhledávanou destinací pro vyznavače windsurfingu.

Co se týče množství památek a historických skvostů, nemá Malta mnoho konkurentů. Malťané patří k nejstarším křesťanským národům, proto na ostrovech najdeme více než 360 kostelů.

Maltská kuchyně je velice různorodá. Národní rybou je zlak nachový, druh makrely, kterému se říká lampuka. Národním jídlem je divoký králík, fenek, kterého Malťané připravují na sto způsobů, a nelze Maltu opustit, aniž byste fenka neochutnali. Poslední dobou je oblíbená především italská kuchyně.

 

Co jste o Maltě možná nevěděli:

  • Malťané využijí každé příležitosti k oslavě. Nejlépe je to vidět v období týdne karnevalu před začátkem velikonočního půstu.

  • Vášnivou zábavou místních jsou ohňostroje - od roku 2004 každý rok pořádají mezinárodní ohňostrojový festival na počest vstupu Malty do Evropské unie. 

  • Každá vesnice má svého patrona, na jehož počest se v den jeho svátku pořádají bouřlivé slavnosti zvané „festa".

  • Alkohol se na Maltě smí pít již od 17 let, ale kouřit je zakázáno ve všech uzavřených prostorách.

  • Na Maltě se natáčelo plno slavných filmů, například oskarový snímek Gladiátor, Troja nebo Šifra Mistra Leonarda.

  • Maltské megalitické chrámy jsou starší než egyptské pyramidy.

  • Nejznámější památkou je kostel Nanebevzetí Panny Marie, ve kterém se nachází německá nevybuchlá bomba. Ta byla vyrobena v české Škodovce a neexplodovala pouze proto, že do ní čeští dělníci nedali rozbušku a útok tak sabotovali.

  • Na Maltě se jezdí vlevo. Malta totiž byla 160 let pod britskou správou.

  • V roce 1980 se zde natáčel i slavný "milovník špenátu" Pepek námořník.

  • Malta patří mezi nejvyhledávanější destinace pro studium anglického jazyka. Nabízí ideální spojení příjemné slunné dovolené se studiem a zatímco opálení po čase vybledne, nabyté znalosti zůstanou! A je zde levněji, než v Británii! :-)

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: