Montréal

old in soul but young at heart

jak říkají místní, Montréal je starý duší, ale mladý srdcem, což dokonale vystihuje místní atmosféru – historické budovy v kontrastu moderních mrakodrapů. Je to druhé největší kanadské město ležící v provincii Québec a druhé největší frankofonní město na světě – francouzsky zde mluví více než polovina obyvatel, kterých zde žije více než 1,8 milionu.

Jak už to s velkými městy bývá, každý si zde najde to své – historické památky, zajímavou architekturu, světovou gastronomii, pestrou kulturu i zábavu. Za návštěvu určitě stojí stará část města Old Montréal, kde najdeme jednu z nevyhledávanějších památek města, novogotickou baziliku Notre-Dame nebo tržnici Bonsecours Market, určitě se vyplatí vydat se i do místního přístavu, podívat se na nejvyšší šikmou věž na světě Montréal Tower a za zmínku stojí také Underground city – podzemní město tvořící síť chodeb s řadou obchodů a ulic, které spojují jednotlivé části města.

Navíc nádherná quebecká příroda je na dosah ruky a krásné pohoří Laurentidy jsou vzdálené pouhou půl hodinu.

Ne nadarmo se Montréal umísťuje na předních příčkách měst vhodných pro život a je vyhledávaný nejen studenty z celého světa.


Nabízené školy v této lokalitě:


Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: