Video:

Studium na střední škole v Kanadě očima studentky Katky B.

KANADA, ŠPANĚLSKO - střední školy

Věra M., 2019, matka

Agentura Studymix zajistila pobyt našich dcer na zahraničních středních školách v Kanadě a ve Španělsku. Agenturu jsme již měli vyzkoušenou, před 2 lety holky byly na jazykových pobytech ve Vídni a Anglii. A rozhodně jsme neváhali tuto agenturu oslovit znovu. Výborná spolupráce při výběru školy, nové rodiny i zajištění všech potřebných dokumentů, včetně letenek. Holky prožily 5 měsíců v nových rodinách a poznaly spoustu nových přátel

Díky technice jsme s nimi mohli být po celou dobu ve spojení a tak víme, že i pracovnice agentury se zajímaly jestli je vše v pořádku a není potřeba něco řešit. Naštěstí mimo zajištění doprovodu při letu do Kanady (dcera si vyvrkla kotník a letěla s berlemi) a i tento problém úžasně vyřešila paní Chalupová z agentury Studymix.

Věra M., 2019, matka
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Brockenhurst, Brockenhurst College

Lukáš L., 2018

Mám se skvěle! Musím říct, že lepší rodinu jsem si opravdu nemohl přát. Opravdu si sedíme, rádi chodí ven dlouho do noci a když by mi nebylo 18, nemohli by mě nechat samotného doma. Zároveň když jdu někam já, mají k tomu skvělý přístup, jsme spolu stále ve spojení. Co se týče jídla v rodině, mám v podstatě stejný režim, jak v ČR. Řekl bych, že máme skvělý vztah. Co se týče školy, tak jsem si musel zvyknout na jiný styl výuky, ale nějaký velký problém jsem zatím neměl. Mezinárodní studenti jsou opravdu milí a přátelští, už se tu vytvořily různé skupiny přátel.

S britskými studenty je to složitější, nejsou tak otevření a často už tu znají nějaké lidi z předchozích let/škol. Také hraje roli jazyková bariéra, ale myslím si, že časem se to prolomí. Už jsem hrál pár zápasů za školní Rugby Academy a rugby je tu tvrdší než v ČR, je to něco nového a myslím, že mě to může někam posunout. Jen je škoda, že máme trenínky jen dvakrát za týden.

Lukáš L., 2018, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

KANADA, Burnaby School District

Petra a Katka P., 2016

Ve škole se nám vskutku velmi líbilo. Laskavý, nápomocný a vstřícný přístup kantorů nás ohromil snad nejvíce. Především ve srovnání s ochotou a nadšením českých učitelů. Systém výuky podporuje zdokonalování se jedince ve specifickém oboru, což shledávám neskutečně moudré a užitečné. Ve škole se neustále něco děje, školní akce, funkční studentské kluby, soutěže...na střední škole Burnaby Central jsou dokonce každé ráno snídaně zdarma pro studenty. 

Školní systém si uvědomuje, že ne všechny rodiny musí mít nutně dostupnou kvalitní stravu, tudíž chtějí pomoci dotyčným dětem, aby se mohly plně rozvíjet a soustředit na školu. Především mezinárodní studenti dostávají často speciální obědy, dárky a jiné výhody. Ve výuce se prosazuje hodně praxe, což prohlubuje znalost, porozumění dané látky a hlavně dlouhodobé uložení do paměti. Prostředí velmi přátelské. Studenti všímaví a ihned nápomocní. Jediné, co se mi nelíbilo, byl přístup mé osobní kancléřky, se kterou jsme si zkrátka již na začátku nesedly. Stačilo se ale jen nevzdávat a prosazovat své názory. Vše bylo tedy skvělé. Upřímně? Moc mně i mé sestře celý ten jiný život chybí. Příštím rokem se na stejné místo pravděpodobně chystá moje třetí sestra, které to nesmírně závidíme. Rozhodně nejvíc doporučujeme! Podstoupily jsme tak nejen znalostní rozvoj, ale také jazykový a vůbec obrovský personalní rozvoj =•)

Petra a Katka P., 2016, studentky
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: