Vancouver

...přezdívaný Hollywood severu...

je významným přístavním městem ležícím na jihozápadě Kanady v oblíbené provincii Britská Kolumbie. Vancouver je třetím největším městem Kanady. Žije zde okolo 600 tisíc obyvatel, kteří mluví jak anglicky, tak francouzsky. Město je bezpečné a známé svým pohodovým životním stylem a místní obyvatelé jsou velice přátelští.

Pohoří North Shore Mountains a poloha u Tichého oceánu dělá z Vancouveru jedno z nejkrásnějších měst na světě. Kde jinde je možné ve stejný den lyžovat, koupat se v oceánu nebo hrát golf? Nedaleko od centra se nachází celá řada lyžařských středisek. Jedním z nich je i proslavené středisko Whistler, kde se v roce 2010 konaly Zimní olympijské hry. Městem se táhnou cyklostezky a snad všichni zde aktivně provozují nějaký sport. Velkým lákadlem je i příměstský 400hektarový Stansley park, který je lemovaný písčitými plážemi. Kouzelný pohled nabízí záliv False Creek, který zasahuje do centra a vytváří romantickou atmosféru. Projet se po něm dá na lodičkách, ze kterých je možné obdivovat Granville Island s malými obchůdky, olympijskou vesnici nebo budovu Science World. Mezi oblíbené turistické atrakce patří vyhlídková věž Harbour Centre Tower, ze které je neuvěřitelný výhled na celé město, Granville Island Public MarketCanada PlaceVancouver AquariumVancouver Maritime Museum, most Capilano Suspension Bridge a mnoho dalších.

Klimatické podmínky jsou ve Vancouveru příznivé, od jara zde panují teploty kolem 30 °C a teplo vydrží vždy až do listopadu. Pak nastává období dešťů, kdy se městu přezdívá „Raincouver“. V zimě však sněží pouze na horách, ve městě jen výjimečně.

Věděli jste, že město je od Tichého oceánu odděleno stejnojmenným ostrovem Vancouver? Pozor, není Vancouver jako Vancouver! :)

Informace k příletu do Kanady

Declaration Card
Při vstupu do Kanady dostane návštěvník většinou již v letadle k vyplnění Declaration Card, kde jsou požadovány osobní údaje, informace o délce a důvodu pobytu, dotazy na dovážené zboží nutné k proclení, vyšší hotovost apod. Tuto kartu odevzdává cestující až u okénka imigračnímu úředníkovi. Pro zrychlení procesu používají kanadská letiště elektronické terminály, kde je elektronická verze papírové verze Declaration Card. Proto, pokud nedostanete tuto kartu již v letadle, budete vyzváni po příletu v odbavovací hale k vyplnění požadovaných údajů na terminálu. V případě, že chcete toto odbavení provést v pohodlí domova předem, je k tomu možné využít aplikaci eDeclaration, kterou si můžete stáhnout do mobilního telefonu.


Declaration Card
(495 kB)


Doprava po Vancouveru

Městskou hromadnou dopravou se můžete pohybovat po Vancouveru pomocí Compass Card, na kterou lze vložit depozit dle vámi zvolené výše. Jízdné je odpočítáváno automaticky dle využitých zón. Je to pohodlné, snadné a bezpečné. Nosič karty lze zakoupit v různých obchodech za cca 5 dolarů (vratný depozit) a nabít lze v každé stanici sítě vlaků Skytrain a na autobusových terminálech. Registrace a více informací na www.translink.ca nebo na www.compasscard.ca.


Nabízené školy v této lokalitě:


Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: