Manchester

...město fotbalu, kde byl poprvé rozštěpen atom...

je významné město severozápadní Anglie s necelým půl milionem obyvatel. Jeho průmyslová historie je již minulostí a Manchester je nyní znám jako tvář obchodu, kultury, vzdělání, umění, fascinujících muzeí, moderní architektury a nespoutaného nočního života. Manchester ve světě proslavily velice úspěšné fotbalové kluby Manchester United FC a Manchester City FC. Zajít si na fotbalový zápas to je událost pro celou rodinu!

Z historických památek stojí za zmínku například městská radnice Manchester Town Hall dokončená roku 1877, která je dnes využívaná při konání ceremoniálů a je sídlem vládních organizací. Mezi další architektonické skvosty patří bezesporu hotel The Midland Manchester Hotel otevřený již v roce 1903, manchesterská katedrála nebo historické centrum zapsané na seznamu UNESCO, které je pozoruhodné pro svou polohu poblíž sítě kanálů a mlýnů. Osobitou čtvrtí je kromě bohémské Northem Quarter také největší Čínská čtvrť, která je největší ve Velké Británii a druhou největší v Evropě.

Moderní architekturu rychle se rozvíjejícího města zde zastupuje například mrakodrap Beetham Tower nebo kancelářská budova One Angel Square.

Manchester je pozoruhodným městem, kde se již od 18. století odehrávaly události světového významu. Víte, odkud vedla první železniční trať na světě nebo kde vědci jako první rozštěpily atom? Odpovědi na tyto otázky nejdete v místním Muzeu vědy a techniky. 

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: