ŠPAELSKO, Valencie, International House

Barbora K., 2019

Pro zlepšení své španělštiny jsem se rozhodla strávit léto 2019 ve Španělsku. Jelikož jsem s agenturou absolvovala studijní pobyt v anglickém Eastbourne, neváhala jsem je oslovit ani tentokrát. Ochotně mi poradili s výběrem školy a já se rozhodla pro slunečnou Valencii, což byla skvělá volba. 

Strávila jsem tam 5 týdnů a jak jsem zpočátku sotva rozuměla, při odjezdu jsem neměla problém komunikovat. Na pobyt vzpomínám jen s úsměvem na tváři a do Valencie se plánuji vrátit na Erasmus! :)

Barbora K., 2019, student
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Manchester, British Study Centers

Vojtěch G., 2019

Ve škole se mi velmi líbilo. Mezi studenty a profesory byla velmi milá a příjemná atmosféra. Škola byla moderně vybavená.

Studentům velmi doporučuji. 

Vojtěch G., 2019
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

MALTA, Valletta, Cavendish School of English

Petra E., 2019

Cavendish School of English Vallettě je malebně umístěna uprostřed historického centra. Je to klidné místo, i když je kolem mnoho restaurací, kaváren a nádherných památek. Velkou výhodou je 5 minut k autobusovému nádraží, z kterého se dá levně jezdit po celém ostrově.

Pár minut od školy je také stanoviště trajektu. Prostředí školy a vyučující jsou velmi příjemní, vstřícní a vždy poradí a pomohou. S výukou jsem byla spokojena, splnila mé očekávání. Školu jsem již doporučila svým známým.

Petra E., 2019
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

MALTA, St. Paul's Bay, BELS

Miroslava B., 2019

Školu tohoto charakteru jsem si vybrala vzhledem k její poloze a času, poloha - kousek od moře, Malta je velice zajímavé místo z pohledu historického, takže to byl jeden z důvodů, proč jsem zvolila takto.

Navíc, termín konec května byl optimální, pěkné počasí, nebylo moc vedro, a hlavně ještě nenastala ta pravá turistiká sezóna, která na Maltě bývá v pravé léto obzvláště "bohatá".

Výuka - vzhledem k tomu, že jsem ve škole byla pouze jeden týden, nemohu hodnotit komplexně, pokud bych se však soustředila pouze na "výkon" v jazyku, tak bych možná zvažovala i jiný typ školy. Co se týče vyučujících, rovněž bych uvítala více kreativity, jinak jsem byla spokojená. Školu bych doporučila jako jednu z varian při "cestě" za vzděláváním.
Asi bych školu nedoporučila někomu na delší pobyt - více jak 1 měsíc!

Miroslava B., 2019
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Eastbourne, Language Teaching Center

Mirka B., 2018

Škola staršího typu, nicméně čistá, útulná, kdy na vás dýchne atmosféra pravé Anglie. První okamžiky ve škole se sice musíte drobně zorientovat, ale vzhledem k tomu, že vám každý z lektorů či personálu rád poradí to není problem.

Ubytování v rodině nemusí být vždy příjemný zážitek, je potřeba se připravit na to, že když se vám něco nelíbí, je třeba to říct! Já jsem se setkala s rodinou, která nebyla úplně podle mých představ, svůj “problém” jsem řešila s agentem a rovněž se školou. Nakonec jsme našli řešení ke spokojenosti všech stran.

Škola pořádá každý den aktivity a to nejen pro mladé studenty (do 15-ti let), ale i pro dospělé. Je třeba však sledovat nástěnky, ptát se spolužáků, popřípadě vedoucího učitele, když máte o nějakou aktivitu zájem a nejste si jisti. Je škoda nevyužít všech nabízených příležitostí, cizí země je o poznání a využití maximálně volného času.

Přes plánované výlety pro dospělé studenty, které jsou organizovány školou, je možné si naplánovat výlet dle vlastního přání. Dospělí studenti mají možnost se inspirovat výlety “dětí”, kterých je poměrně hodně.

Celkové zhodnocení pobytu: Velká zkušenost, kterou bych doporučila všem nejen mladým studentům. Samozřejmně za denodenního používání anglického jazyka.

Mirka B., 2018
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

NĚMECKO, Berlín, Alpadia

Adéla S., 2018

Se školou jsem byla spokojená, určitě mě mnoho naučila. Jak už to tak ale bývá, tak hodně záleží na učiteli. Já jsem na normální lekce střídala dva a na individuál jsem měla pouze jednoho. Lekce s paní učitelkou byly trochu nudnější, ale i ty mi daly spoustu nových vědomostí. Lekce s učitelem jsem si zamilovala a měla jsem to štěstí ho mít i na individuální lekce. Kombinoval gramatiku, mluvení a vysvětlování s jednoduššími, ale přesto naučnými věcmi.

Jedině mě napadá, že jsem vlastně nedostala žádné informace o certifikátu. Nikdo mi žádný nedal, ani informace o tom, kde si ho např vyzvednout. Splnila jsem docházku i psaní všech testů a plnění úkolů.

S ubytováním to bylo ze začátku složitější, ale nakonec jsem byla velmi spokojená. V prvním apartmánu byla špína a nefunkční záchod, na druhém nějaký hmyz v kuchyni a také neuklizeno. Ani na jednom apartmánu nefungoval dobře internet. Nakonec jsem dostala nabídku bydlet vlastně hned v budově školy a to bylo nejlepší, zde se nevyskytly žádné problémy.

Celkově jsem s kurzem byla spokojená a určitě bych ho doporučila svým přátelům. Zároveň si ale myslím, že by si škola měla dát pozor, kam své studenty ubytovává, protože první dojem dělá hodně a já určitě nebyla první, kdo na problémy upozorňoval.

Adéla S., 2018
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Londýn, OHC

Karolína T., 2018

Ve škole OHC Londýn jsem absolvovala běžná jazykový kurz zaměřený na britskou antličtinu v pokročilé úrovni 5 (upper intermediate). V této škole jsem stravila 5 pracovních dní, každý den se skládal ze čtyř hodin učení normální angličtiny zaměřený hlavně na gramatiku s učitelem Mickem, poté byla pauza a hodina konverzace s Katy. Třídu jsme měli v nejspodnější části budovy, každý seděl sám, naše skupina se skládala cca ze 16 lidí. Byla jsem v této skupině nejmladší, ale to mi vůbec nevadilo, protože nikdo neřešil kolik komu je. Každá hodina s Mickem byla zábavná, byl to, jak se říká "úleťácký" učitel. Hodiny konverzace s Katy byly velmi naučné, zábavné a donutily mě se rozmluvit a nebát se se projevit a navázat konverzaci.

Shrnutí: Tato škola mi dala velmi mnoho zkušeností, naučila jsem se spoustu nových slovíček a hlavně mě naučila se nebát mluvit. 

Karolína T., 2018
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Brighton, EC

Klára H., 2018

Se školou EC Brighton jsem byla velice spokojená. Program školy je velice dobře propracovaný. Nejvíce mě zaujalo samo město. Výborná volba, kam jet studovat. Určitě se budu snažit Brighton navštívit opět v létě, příští rok.

Klára H., 2018
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

RAKOUSKO, Vídeň, ActiLingua

Klára D., 2018

Dobrý den! V pořádku jsem se vrátila z Vídně a konečně je čas na to napsat pár vět. V prvé řadě bych vám chtěla moc poděkovat za zprostředkování dalšího skvělého jazykového kurzu. Velmi si cením vašeho profesionálního jednání a péče. Vše od vás bylo perfektně zařízené, tudíž problémy, které se vyskytly, byly způsobeny organizací ve škole, což nikdo z Brna není schopen ovlivnit. Celý kurz hodnotím velice kladně z hlediska studia. Naučila jsem se spoustu věcí, mám splněnou úroveň A1 německého jazyka a hodlám pokračovat co nejdál to půjde. Měla jsem úžasné učitelky, které mě motivovaly k učení a díky nim mě němčina i hodně baví. Co se týče Vídně, tak tu mohu každému jen doporučit.

Město je úžasné, dokázala bych si představit tam pobývat i delší dobu, třeba při případném studiu na jejich krásné univerzitě.

Ubytování v rezidenci bylo dobré, ačkoli lokalita, ve které se apartmány nachází není úplně nejkrásnější. Ale na druhou stranu dojezdová vzdálenost ke škole i do centra není dlouhá, což bylo výhodné. Navíc vídeňský dopravní podnik funguje opravdu na výbornou.

Co hodnotím záporně je "společensko-kulturní program", který byl v ceně mého pobytu, a který škola nebyla schopna zajistit z důvodu nezájmu dostatečného počtu studentů. Za celou dobu se neotevřela celodenní, či půldenní exkurze, nebo večerní akce typu poznávání slavných vídeňských osobností apod. To mě mrzí, protože v programu byly zajímavé věci, ale nikdo o ně bohužel nejevil zájem. 

Dále bych také zmínila to, že jsem měla výuku až v odpoledních hodinách. Musím přiznat, že to není úplně nejlepší varianta, když přihlédneme k tomu, že všechny památky, muzea, obchody, atd. otvírají v 10, či v 11 a o půl jedné už člověk musí sedět ve škole.

Jak jsem ale psala na začátku, celkově se mi ve Vídni velmi líbilo a jsem nadšená z pokroku v jazyce!

Doufám, že má zpětná vazba bude k užitku a nebylo to moc dlouhé. :)

Ještě jednou velmi děkuji, je s vámi radost spolupracovat.

Mějte se krásně, přeji příjemné léto! 

Klára D., 2018
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Chester, English in Chester, Kurz angličtiny pro 50+

Marie B., 2018

Pobyt v Chesteru jsem si neskutečně užila,vše proběhlo tak, jak bylo slíbeno. I výuka mě oslovila a byla to pro mě úžasná zkušenost. Určitě si jazykový pobyt se Studymix zopakuji.

Marie B., 2018
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

IRSKO, Cork, CEC

Hana H., 2017

To, že jednou vyrazím na jazykový kurz do zahraničí, byla jistá věc, jen jsem čekala na vhodnou příležitost.S výběrem místa a se zařizováním studijního pobytu mi pomohla agentura Studymix. Mé odhodlání zařizovat si všechno sama padlo za své ve chvíli, kdy jsem poznala, že na pracovníky této agentury se mohu 100% spolehnout. Ušetřila jsem spoustu času a pobyt probíhal přesně tak, jak bylo dohodnuto - škola super, rodina pohodová, angličtina vylepšená, počasí nepřekvapilo :-)

…, takže za mě palec nahoru a jede se dál!

Hana H., 2017
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Torbay, LAL

Alžběta B., 2017

Absolvovala jsem kurz Low Cost English. Mluvenou angličtinu jsem moc dobře neuměla, ani jsem neuměla ovládat moc dobře gramatiku, proto jsem se rozhodla, že vyjedu na 4týdenní kurz angličtiny na jih Anglie do Torbay. Ze začátku jsem byla velice nervózní, nejistá, protože jsem nevěděla, co mě čeká a jela jsem sama.

Mé obavy byly ale zbytečné. Měla jsem obrovské štěstí na úžasnou rodinu, se kterou jsem stále v kontatku. Škola byla perfektní, učitelé byli velice přátelští a našla jsem si plno nových kamarádů z různých zemí, což je pro mě velké plus! Mluvila jsem velmi často anglicky a opravdu se mi zlepšila jak gramatika, tak mluvení. Bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat! Strašně mi to chybí, byly to mé nejlepší prázdniny. Děkuji!  

Alžběta B., 2017
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Brighton, EC

Natálie H., 2017

Pobyt na škole EC Brighton se mi velice líbil. Absolvovala jsem rozšířený kurz Intensive English. Mohu říci, že základní vyučování mělo kvalitní úroveň, učitelé byli velice vstřícní a témata probíraná v hodinách byla zajímavá. Nemám k nim žádné výhrady.

Hodiny navíc v rámci tohoto kurzu byly také zajímavé, přesto jsem očekávala, že budou poněkud více užitečnější a zaměřené na studium. Obvykle jsme hráli pouze různé hry, a nebyl tedy prostor na rozšiřování znalostí, slovní zásoby, ani na konverzaci s ostatními studenty, přestože kurz byl nazván Get Talking. Také jsem měla pocit, že jazykové dovednosti jednotlivých studentů v mé skupině se hodně lišily.

Volnočasové aktivity pořádané školou byly zajímavé, byla však škoda, že ve dnech, kdy jsem měla odpolední vyučování, jsem se nemohla zúčastnit výletů na zajímavé památky v okolí Brightonu. Ve škole byli všichni velice milí a ochotní pomoci, pouze na recepci někteří zaměstnanci nebyli schopni zodpovědět otázky studentů a občas recepce působila trochu chaoticky z důvodu malého prostoru a velkého počtu studentů.

Ubytování ve studentské rezidenci bylo standardní, příjemné, úklid pokojů probíhal bez problémů jednou týdně přesně tak, jak bylo řečeno. Hluk ve večerních a nočních hodinách byl minimální, na recepci pracovali příjemní mladí lidé, kteří mi pomohli, kdykoliv jsem něco potřebovala.

Přestože mé hodnocení může vyznít negativně, celý pobyt jsem se mi opravdu líbil a užila jsem si každý den. Školu bych doporučila každému, pouze bych váhala, jestli má smysl připlatit si za intenzivní kurz, případně bych zvolila jiný kurz než Get Talking. Ve všech organizačních věcech však škola byla velice nápomocná a nemám k ní žádné velké výhrady.

Také děkuji Vaší agentuře za bezproblémové sjednání celého kurzu a veškerou pomoc. Doufám, že s Vámi příští rok budu moct vycestovat do Velké Británie, případně někam jinam, znovu.

Natálie H., 2017
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Torbay, LAL

Klára D., 2017

Strávila jsem 3 týdny v jazykové škole LAL Torbay v přímořském městečku Paigntonu ubytovaná v hostitelské rodině. Ze začátku jsem si myslela, že 3 týdny je dlouhá doba, ale uběhlo to velice rychle a vůbec se mi nechtělo odjíždět.

Ve škole se mi líbilo, i přes malé organizační problémy s exkurzemi, které se podle mého názoru moc nevyplácely. Výuka byla ale zábavná a intenzivní, s převážně rodilými mluvčími, kteří byli všichni plni elánu a motivace. Po dobu celého pobytu jsem se nesetkala s Čechy, takže jsem byla "nucena" mluvit anglicky naprosto pořád, z čehož pramení i můj znatelný posun kupředu v užívání tohoto jazyka. Lokalitu Torbay bych doporučila hlavně těm, které láká poznávat méně známá místa a především venkovskou krajinu a přírodu. Je zde mnoho k navštívení a objevování, avšak městský život a nakupování k nim rozhodně nepatří. Hodnotím velmi kladně a děkuji Studymixu za precizní realizaci mého letního pobytu.

Klára D., 2017
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

RAKOUSKO, Vídeň, ActiLingua

Tereza K.,2015

Mockrát děkuji. Vše je ok. Musím Vás moc pochválit u mě je vše bez problému, ale kolegyňky, které mají kurzy přes jiné agentury moc spokojené nejsou (ubytování mají jiné než mělo být apod.)
Ještě jednou moc děkuji.

 

Tereza K.,2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

Kurzy pro učitele ZŠ Milénova Brno

Jiří K., 2015

Jsem Vám velmi vděčný za pomoc. Spolupráce s Vámi byla vždycky výborná. Jsem rád, že jsme si Vás v rámci projektu vybrali. Ještě jednou moc děkuji za vše.

Jiří K., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

MALTA, Gozo, LAL-IELS

Kateřina K., 2014

Když se zpětně podívám na jazykový pobyt na maltském ostrově Gozo, tak musím říct, že to byl pro mě skvělý zážitek.

Jelikož kurz neprobíhal na hlavním ostrově Maltě, tak jsem si dopředu zajistila transfer, který proběhl bez nejmenších problémů.

Na letišti mě vyzvedli a dopravili mě až do rezidence, kde jsem byla ubytovaná a odpadli mi tak starosti se sháněním taxíků. Určitě bych doporučovala všem zajistit si tento zpáteční transfer, je to mnohem pohodlnější a nevyjde to o víc dráž než kdybych si dopravu organizovala sama.

Po prvním dojmu, kdy jsem si myslela, že zažiju 14 dní nudy na opuštěném ostrově jsem zjistila, že na první dojem se nemá dát. Hned první den jsem se seznámila s mými spolužáky, kteří bydleli v rezidenci. Když už jsem ji tady zmínila, tak si myslím, že byla dobrá volba bydlet právě v ní.

Školu jsem měla o patro níž než jsem bydlela, takže jsem nemusela nikde dojíždět a ztrácet tak čas, který se dal využít daleko lépe. Také bylo fajn, že jsem mohla trávit čas s lidmi z rezidence. Věřím, že v některých případech je lepší bydlet v hostitelských rodinách, ale v případě Gozo si to nemyslím.

Ti kteří u nich bydleli, byli vždy v nevýhodě oproti těm, kteří bydleli v rezidenci.

Šok, který mě čekal po příjezdu do rezidence byl opravdu pozitivní! Byla jsem překvapená v jak pěkném apartmánu budu bydlet. Vše bylo nové a čisté.

Co se týče samotné kurzu, navštěvovala jsem intenzivní kurz, který probíhal od devíti do půl třetí se dvěma přestávkami.

V termínu, který jsem si pro kurz zvolila byla škola plně obsazena studenty a z toho důvodu nás bylo na základní dopolední lekci 10, což jsem brala jako menší nevýhodu. Avšak toto číslo byl také maximální limit, který škola nemohla přesáhnout.

Nevýhodou také bylo, že mí spolužáci byly převážně starší Němci, kteří strašně rádi vykládali mimo témata hodiny. Zde bych měla pouze výtku k učitelce, která nechala zbytečně dlouho mluvit některé studenty mimo témata.

Na odpolední vyučování jsem chodila spolu s dalšími pěti studenty. Tyto hodiny byly zaměřeny více na komunikaci a učitelka, kterou jsme měli, byla opravu výborná. Vždy pro nás měla připravený zajímavý a poučný program a také dávala prostor mluvit všem po stejnou dobu.

Z těchto hodin jsem odcházela vždy velice spokojená. Celkově výuka na škole byla velice dobře připravená. Člověk si vždy z hodin odnesl spoustu nových informací a to nenásilnou formou výuky. V porovnání s učiteli, které jsem za svoji dobu studia angličtiny v ČR vyzkoušela, byli tito učitelé opravdoví profesionálové, kteří dokázali vytvořit zábavnou hodinu, ze které si odnesete maximum informací.

Na studijní pobyt budu vždy vzpomínat jako na úžasných 14 dní, při kterých jsem se naučila spoustu nových věcí a užila si legraci s novými přáteli. Každý den jsem měla plně nabitý, jak školou, tak i výlety s přáteli na okolní pláže, plavby lodí, večeře a spoustu jiných aktivit.

Škola mi dala širší rozhled v oblasti anglického jazyka a celkově pobyt mi dal spoustu nových přátel s celého světa.

Pokud bych měla i v budoucnu příležitost jen na tento jazykový pobyt, nebudu váhat.

Kateřina K., 2014
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

USA, Miami, EC

Petra P., 2015

S jazykovým pobytem jsem byla maximálně spokojená. Škola je jen pár kroků od místa, kde je hlavní nákupní část, plná restaurací, kaváren a občerstvení. Na škole se nám střídali dva učitelé, tím byla výuka zajímavější. První den byl rozřazovací test a potom nás detailně seznámili s Miami Beach, včetně toho, jaký druh dopravy používat, kam se jít nejlépe najíst, co si nemůžeme během pobytu nechat ujít, doporučení na výlety atd.

Ve třídě nás bylo 15, převážně Švýcaři, Polák, Ital, Španělka, Francouzi, Němec, Arab, Rus.  Výuka probíhala jak pomocí učebnice, kdy jsme procvičovali gramatiku, tak i zábavnější formou, kdy jsme každý mluvili o státě, ve kterém žijeme a porovnavali rozdíly a zjišťovali tak spoustu zajímavostí. Dostávali jsme úkoly, které jsme vyhledávali, ať už na počítači, tak v okolí školy, hráli jsme různé hry k procvičení slovní zásoby. Škola tedy rozhodně nudná nebyla a panovala tam velmi příjemná a přátelská atmosféra, jak ze strany ostatních studentů, tak i ze strany učitelů. Každý den byl vyhlášen dobrovolný program mimo výuku. Byla jsem moc spokojená!

Petra P., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ŠPANĚLSKO, Barcelona, ABCHumboldt

Barbora K., 2015

Barcelona je velice krásné město a mohu říct, že se mi zde velice líbilo. Všichni ve škole byli moc milí a ochotní, vyzvedli mě na letišti, pomohli s věcmi a cestou mi ukazovali krásy tohoto města. V pondělí jsem absolvovala test pokročilosti a byla jsem přiřazena do skupiny s dalšími 5 studenty přibližně mého věku.

Střídali se nám dva učitelé, kteří umí španělsky i anglicky. Líbilo se mi, že škola organizuje pro studenty každý den nějaké aktivity a víkendové výlety. Učitelé chtějí znát názory žáků, ptají se jich, jak se jim ve městě líbí a vypráví různé zajímavosti o Španělsku. Ve škole panuje taková rodinná atmosféra, skoro všichni se znají. Škola má velkou střešní terasu, kde většina žáků tráví přestávku mezi vyučováním. Měla jsem problém s ubytováním, v pokoji byla hrozná zima, zeptala jsem se jestli by šel vyměnit a hned ten den odpoledne mi všechno bez problémů zařídili a neustále se ujišťovali, zda jsem již spokojená a vše je v pořádku. Více než se školou jsem jezdila na výlety s novými spolužáky. Barcelona a její okolí nabízí mnoho možností, kam se podívat, je prostě kouzelná.

Barbora K., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ŠPANĚLSKO, Málaga - Benalmádena, Colegio Maravillas

Žofie Č., 2015

Ubytování: Bydlela jsem u starší paní jménem Maria v bytě, který se nacházel pět minut od školy. V bytě byly dva pokoje pro studenty s celkovou kapacitou 3 studenti. První týden jsem bydlela s jednou dívkou z Anglie a druhý týden sama.

Strava: Ke snídani jsem si mohla vybrat a většinou jsem měla cornflakes s mlékem. Oběd jsme dostávali ve škole a byl pro nás připravený stůl se saláty a různými předkrmy a dezerty. Vedle toho jsme ještě dostávali hlavní jídlo. K večeři Maria vařila místní kuchyni např. tortilly, ale i jídla z mezinárodní kuchyně, např. pizza, těstoviny. Večeře sestávali ze tří chodů - předkrm, hlavní jídlo a nějaké ovoce.

Počasí: Věděla jsem. že ve Španělsku bude teplo, přesto mě překvapila vlhkost vzduchu, a přestože byly teploty srovnatelné s ČR v této době, rozdíl byl v tom, že teploty v noci nepoklesly, ale stále se držely nad 30°C.

Výuka: Ve škole nás rozdělili do skupin podle znalostí. Před pobytem jsem se španělštinu učila jeden rok ve škole, což stačilo pouze na skupinu A1.2. Spousta věcí pro mě byla opakováním, ale z úplně jiného pohledu. Výuka probíhala od 9:30 do 13:15 hod. Následoval oběd a potom odpolední aktivity. Během výuky se v mé třídě vystřídali 4 lektoři.

Volnočasové aktivity: Během pobytu jsme měli dva půldenní a dva celodenní sobotní výlety. (Nerja, Malaga, Granada a Ronda)
Půldenní výlety byli ve středu a ve čtvrtek. Ostatní odpoledne jsme chodili na pláž a do bazénu. Jednou jsme podnikli výlet na lodi a jednou jsme byli jezdit na kánoích v krásném jezeře asi hodinu jízdy od Benalmádeny. Každý druhý večer jsme měli volný a mohli jsme si dělat co jsme chtěli. Ostatní večery jsme se mohli koukat na film a nebo jít hrát různé sporty. Každý pátek byla oslava na zakončení týdne, protože každý týden spousta studentů odjížděla. V sobotu a neděli nebyla škola a celé neděle jsem trávila s ostatními na pláži.

Velkým přínosem pro mně byla i komunikace v angličtině a němčině s ostatními účastníky.

Při příjezdu jsem svému doprovodu rozuměla jen velice málo, naopak na konci pobytu velmi dobře.

Žofie Č., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

RAKOUSKO, Salzburg, Inlingua

Barbora W., 2015

Jazykový pobyt v Salzburgu proběhl k mé naprosté spokojenosti. Zajištěná doprava i ubytování bylo bez problémů a jazykový kurz byl přínosný. Ve škole byli ochotní, lektoři profesionální a příjemní.

Barbora W., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

RAKOUSKO, Vídeň, ActiLingua

Alena D., 2015

Jazykový pobyt splnil má očekávání. Byli jsme zařazeni do adekvátní skupiny, v prvním týdnu jsme se učlili ve skupině se studenty z ostatních zemí, což bylo velmi přínosné po všech stránkách. Gramatika i konverzace byly přesně na úrovni, která odpovídala našim znalostem.

Ve druhém týdnu jsme bohužel byly pouze 4 účastnice z ČR, výuka ale byla odpoledne - tzn. denně do půl 6, což bylo dost náročné. V hodinách gramatiky jsme se vrátili o 1,5 knížky zpět, takže jsme nedělali nic nového, ale konverzace byla naprosto skvělá. Vyučující byl mladý lektor, který se přispůsobil našim schopnostem, takže jsme se nikdy nenudili, přinášel zajímavá témata - např. srovnání českých a rakouských úsloví a různých řečových obratů.

Alena D., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

MALTA, Swieqi, LINK

Zuzana K., 2015

Hlavní budova jazykové školy LINK je situována v klidné čtvrti Swieqi, pět minut pěšky od centra San Giljan, kde se nachází veškerá sociální vybavenost - obchody, kino, restaurace, městská pláž atd. V hlavní budově se škola snaží umístit mladší studenty a jejich kurzy.

Druhá budova je vzdálenější od centra San Giljan, cca 15 min. pěšky. Zde se škola snaží umístit starší studenty. Jelikož má škola méně starších studentů, tak se to ne vždy podaří. Můžete se tedy setkat v druhé budově se studenty 19 let a výše. Dle zkušeností musím říci, že se škola snaží dělat vše proto, aby byla schopna uspokojit požadavky starších studentů (26+), ale ještě tento systém nemá úplně propracovaný. Co se týče informovanosti a volnočasových aktivit, tak ještě potřebuje doladit organizaci. Volnočasové aktivity škola sice nabízí, ale neumí je prezentovat a výlety jsou většinou zaplněny předem objednanými skupinami. Výuka samotná je na vysoké úrovni. Setkala jsem se s kvalitními učiteli, jak rodilými mluvčími, tak kvalifikovanými učiteli anglického jazyka. Výuka probíhala každý den od 9.00 do 12.30 s půlhodinovou přestávkou. Každý týden jsme měli jednoho učitele. V hodinách jsme střídali jednotlivé aktivity - poslech, diskuze, gramatika či písemný projev. V kurzu bylo max 9 studentů, většinou různé národnosti. První den v pondělí jsme prošli rozřazovacím testem, díky kterému nás rozdělili do skupin. Na konci nebyl žádný test. Ubytování jsem měla v rodině. Jelikož bylo během léta na Maltě spousty studentů, tak jsem se dostala do rodiny, kde místo šesti studentů bylo ubytovaných devět. Dům byl tedy přeplněný a musela jsem spát na provizorním lehátku v obývacím pokoji. Z počátku jsem přemýšlela, zda mám zažádat o jiné ubytování, protože na tento způsob jsem nebyla připravena. Měla jsem objednaný dvoulůžkový pokoj. Nakonec jsem se rozhodla zůstat v tomto domě z jiných důvodů. Bylo to velice blízko školy, velice blízko také do centra, paní domácí byla moc milá a moc obětavá, jídlo bylo pestré a chutné a hlavně v domě bylo vždy nádherně uklizeno. Po diskuzi s ostatními studenty jsem zjistila, že ne všichni měli takové štěstí. Co se týče volného času, tak lze chodit na místní veřejnou pláž, která je uměle vybudovaná. Je příjemná, ale je zde hodně lidí, takže se čistota udržuje jen těžko. Autobusem se lze dostat na hezčí pláže. Většinou jsou vzdáleny do hodiny cesty. Ve večerních hodinách je tu nespočet barů a rušný noční život. Velkým zážitkem, který je intenzivní (ale ne vždy pozitivní) jsou místní autobusy. Lístek stojí dvě eura a platí dvě hodiny, takže když má člověk štěstí, lze projet Maltu za tuto dobu z jedné strany na druhou. Pokud při vás štěstí nestojí, postojíte si na zastávce i klidně hodinu na autobus, který jede každých 20 minut. Takže lépe si na cestování autobusem vyhradit více času. Celkové shrnutí: bylo to fajn, ale bylo toho dost.

Zuzana K., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

MALTA, Sliema, LAL-IELS

Alex H., 2015

Ze strany agentury Studymix proběhlo vše bez problémů - tedy doprava na Maltu i z Malty, rozvoz do rodin a na konci zase odvoz na letiště, registrace ve škole, průběh výuky i závěrečný certifikát. Po této stránce mohu ze své osobní zkušenosti Vaši agenturu doporučit.

Výhradu mám pouze k rodině, ale zde nevím, nakolik je to ve Vaší moci a jak moc to záleží na škole. Bydlel jsem u 70-ti letého pána, který žil sám. Ubytování i hygiena byla zajištěná dobře, ani jsem od něho neočekával kulinářské zážitky (porce tedy ale mohly být o trochu větší). Potíž ale byla v tom, že měl závažnou poruchu sluchu, takže skoro neslyšel. Tím pádem komunikace s ním byla velmi komplikovaná a rozhodně jsem neměl šanci usnout dříve, než on vypnul televizi (100% volume). Ale ta komunikace mě mrzela nejvíc, protože z hlediska jazyka je to důležitý faktor pro zlepšení se. Celkový dojem z pobytu mám ale příjemný a myslím, že to pro mě bylo přínosných čtrnáct dní. Děkuji za organizaci mého pobytu a přeji hodně zdaru v další vaší působnosti.

Alex H., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

MALTA, Sliema, LAL-IELS

Michaela P., 2015

Tímto bych chtěla pozdravit všechny, kteří uvažují o studiu angličtiny v zahraničí. Ráda se s vámi podělím o svoje zážitky, zkušenosti a dojmy z mého jazykového pobytu na Maltě, na který jsem vyjela společně se svými třemi kamarádkami. Abych byla upřímná, před odletem jsem váhala, zda je Malta ta nejvhodnější varianta pro můj čtrnáctidenní jazykový kurz.

Tato nejistota však zmizela v momentě, kdy nás rozvezli do místních hostitelských rodin. Bydlely jsme u milé a srdečné rodiny, která měla dům jen pár minut od jazykové školy IELS ve Sliemě.

První den jsme složily rozřazovací jazykový test. Po tomto testu i v dalších dnech probíhala výuka angličtiny se špičkovými lektory formou zábavy a konverzace. Hodiny mě opravdu bavily a poprvé v životě jsem se do školy těšila. Během volného času jsme si užívaly koupání v moři a navštívily ty nejhezčí místa na tomto malém, ale kouzelném ostrově. Noční život jsme si bohatě užily v rušném letovisku Paceville, které je krásnou součástí této okouzlující země. Určitě bych doporučila výlet na sousední ostrovy Gozo a Comino, které vás určitě nadchnou jako nás.

Tímto bych všem chtěla doporučit agenturu STUDYMIX a zároveň poděkovat manažerce této agentury Lucii Chalupové, která mi zajistila tyto nezapomenutelné zážitky.

Michaela P., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

MALTA, Buggiba, BELS

Ivana K., 2015

Hodnocení kurzu:

Kurz splnil mé očekávání cca na 75%. Mé znalosti AJ jsou lepší v gramatice než v konverzaci a rozřazovací test byl zaměřen hlavně na gramatiku. Tudíž jsem se dostala do vyšší úrovně a občas na mě bylo tempo moc rychlé. Ohledně porozumění v hodině jsem neměla problém, ale někdy na určitá cvičení z mého pohledu bylo málo času.

Také veškerá cvičení se dělají ve dvojicích či ve skupinách, což mně také nepřišlo vždy ideální. Celkově mám z kurzu dobrý pocit, rozhodně na studentovi kurzu zanechá stopy v oblasti znalostí AJ :-) . Také musím vyzdvihnout vysokou úrověň a skvělý přístup lektorů.

Hodnocení ubytování a organizace: 

Byla jsem ubytovaná ve sdíleném apartmánu, který byl pěkný a odpovídající popisu. Bohužel jsem musela řešit i několik provozních a organizačních nedostkatků:
- při příjezdu jsem obdržela špatné klíče, tudíž jsem musela složitě řešit obdržení nových klíčů, abych se dostala do apartmánu po příjezdu
- v půlce pobytu jsme se musela přestěhovat z jednoho pokoje do druhého, kde bohužel nebyla funkční wifi. Pokyn na přestěhování byl ze školy, z důvodu, že jiný spolubydlící byl v jednolůžkovém pokoji a přijel další student se kterým měl sdílet pokoj. Dle pokynů školy jsem se přestěhovala s informací od školy, že uklizečka vymění povlečení a uklidí. Bohužel po návratu cca 23h byl pokoj nepovlečený a musela jsem v noci shánět složitě povlečení.
- v průběhu pobytu si uklízečka odložila uprostřed kuchyně hromadu špinavého prádla a hromada tam zůstala téměř týden. Na upozornění mně bylo vysvětleno, že je rozbitá pračka, tudíž není kam prádlo odložit
- 2-3 dny jsme měli kapající vodu od pračky v koupelně, tudíž tam byla permanentní potopa

Při lepší organizaci provozní stránky by byl pobyt rozhodně příjemnější, ale celkově ubytování bez výše zmíněných nedostatků je velmi kvalitní.

Ivana K., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Londýn, IH

Petr V., 2015

Studium na škole IH London pro mě bylo úžasným zážitkem. Přístup všech učitelů byl velmi profesionální, ale přitom přátelský. Ve třídě nás bylo kolem deseti a všichni studenti museli neustále spolupracovat a tím pádem se spolu bavit a vylepšovat své jazykové schopnosti.

Škola nabízí velice příjemné prostředí, učebny jsou moderně vybaveny a poskytnuté materiály ke studiu byly na velmi dobré úrovni. Všichni zaměstnanci školy byli vstřícní a ochotní pomoci. Poloha školy je výhodná pro návštěvy turisticky zajímavých míst. V blízkosti, možno dojít pěšky, se nachází Britské muzeum, Covent Garden, Oxford Street a další známá místa.

Petr V., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Edinburgh, Center of English Studies

Dušan P., 2015

Jen pár vět o studijním pobytu na škole CES v Edinburghu. Co se týče výuky, byl jsem velmi spokojen, jak s přístupem vyučujících, použitím výukových metod, organizací výuky. Jednalo se o obecný kurz výuky jazyka, tedy žádné specifické zaměření,přesto - jak to říci - prostě jsem se nenudil a mám pocit, že to nebyla ztráta času.

Ubytování bych hodnotil trochu níže, ani ne tak paní hostitelku a její rodinu, spíš lokalitu jako takovou, která byla od centra (a tím pádem i od školy) docela daleko a i když autobus jezdil dost často, ve špičce trvala cesta kolem dvaceti minut. (A nešlo o klidnou vilovou čtvrť, spíše o lokalitu pro sociálně slabší vrstvy společnosti). No a možná ještě maličkost, velikost pokoje a úložných prostor na 14 denní pobyt. Pokojík byl vážně malinký, tak akorát na postel, noční stolek a takovou minišatní skříň. Stravování bylo v pořádku, jídla bylo dost a i kvalita snese přísnější měřítko. Doufám, že Vám takto krátké zhodnocení studijního pobytu stačí.

Dušan P., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Torbay, LAL

Vojtěch F., 2015

Krátké hodnocení pobytu v Paigntonu:

- transfer 1 (jen dlouhé čekání na zbytek skupiny, ale dané časem příletu a odletu)
- ubytování i rodina super 1* , jídla dost, ale "anglické" 2
- škola 1 (probíhala rekonstrukce školní budovy, jinak OK, velké zlepšení v komunikaci, dobrý kolektiv)

- aktivity 1-2 ( nejhorší: Kentské kaverny, nejlepší: Zoo v Paigntonu)
- prázdninová atmosféra, všichni byli vstřícní

Vojtěch F., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Londýn, Language Teaching Center

Olga D. - za dceru, 2015

Klárce se v LTC moc líbilo. Výuka pro ni byla přínosná, naučila se nové obraty, poznala nové kamarády. Ověřila si, že se umí domluvit. Řekla bych, že jí pobyt zvednul sebevědomí při používání angličtiny. Měla výbornou hostitelskou rodinu, nejraději by k nim jela příští léto zase.

Celá organizace byla bez chyby, všechno klapalo, nezaznamenali jsme žádný problém. Myslím si, že příští prázdniny opět využijeme vaše služby. Tady doufám, že se Klárka odhodlá vyrazit na delší dobu než jen na týden :-)

Olga D. - za dceru, 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Cambridge, Cambridge Academy of English

Petra J., 2015

Ze svého studijního pobytu bych chtěla vyzvednout spolupráci s agenturou Studymix a ochotu reagovat na četné dotazy, jak před výjezdem do zahraničí, tak i v jeho průběhu.

Škola Cambridge Academy of English se nenachází přímo ve městě Cambridge, ale ve vesničce Girton. Zde škola zajišťuje i ubytování pro své studenty. Do centra Cambridge jezdí jednou za půl hodiny autobus veřejné dopravy. Cesta trvá cca. 15 minut. Cambridge je nádherné univerzitní město, které je i v létě plné studentů.

Ubytování v rodině bylo v mém případě na vynikající úrovni. Nejen materiální zázemí, ale i přátelská atmosféra a ochota komunikovat.

První den probíhá ve škole rozřazovací test, který určí jazykovou úroveň, a pomůže při zařazení do správného kurzu. Odpoledne je možné vybrat si volitelný předmět podle toho, na jakou oblast jazyka se chce student zaměřit. Učitelé se studenty často komunikují, zajímají se, zda jsou spokojeni. Třídní učitelé pak poskytují individuální rozhovory, zpětnou vazbu ohledně slabých a silných stránek, a následně doporučí, jak se v dané oblasti zlepšit. Spokojenost se odvíjí od kvality učitelů, kteří jsou dobří až vynikající.

Po skončení vyučování je možné trávit čas ve study centru s množstvím studijních materiálů (přípravné materiály ke zkouškám, audioknihy...). Škola organizuje pro studenty i různé výlety a volnočasové aktivity.

Během prázdnin tvoří většinu studentů mladí lidé od 17 let. Starší studenti jsou v létě spíše výjimkou.

Škola má svoji vlastní jídelnu, kde je možné zakoupit si teplý oběd.

Petra J., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Portsmouth, Meridian School of English

Barbora D., 2016

Moc dobré. Jsem spokojena. Doporučuji. Ve škole byli velice milí a vstřícní, nebyl žádný problém. Kantoři se ke studentům chovali vlídně, snažili se nám všechno vysvětlit a pomoct. Kantoři byli připraveni a měli pro nás plno učebního materiálu.

Bylo tam plno báječných lidí a super kolektiv. Určitě doporučuji ostatním studentům. Do školy se chystám zase někdy vrátit. Jsem nadšená z lektora, kterého jsem dostala. Nebyl s ním žádný problém, látku vysvětloval tak, aby jsme to pochopili. Nebylo to vůbec nudné. Naopak byli samé zábavné akce a hry, při kterých se to lépe učí. Dostávali jsme občas úkoly, takové, aby jsme je zvládli. Lektor se snažil vyhovět a věnovat všem ve třídě. Měl hodně trpělivosti. Kdybych měla na výběr, nemusím se ani rozmýšlet a vybírám si ho znovu.

Barbora D., 2016
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ŠPANĚLSKO, Madrid, Enforex

Pavla H., 2015

Dobrý den,

ubytování na Vallehermoso 59 je na dobrém místě, v blízkosti metra, do centra metrem jen pár minut. Ubytování samo o sobě je v 6ti patrové budově, kde přízemí a první patro slouží jako ubytovna pro studenty jazykové školy, další patra jsou klasické byty.

Dobrý den,

ubytování na Vallehermoso 59 je na dobrém místě, v blízkosti metra, do centra metrem jen pár minut. Ubytování samo o sobě je v 6ti patrové budově, kde přízemí a první patro slouží jako ubytovna pro studenty jazykové školy, další patra jsou klasické byty. Pokoje pro studenty jsou velmi malé, hůře vybavené. Více pokojů sdílí jednu koupelnu se sprchovým koutem a toaletou. Kuchyňky jsou někde vybavené lednicí, sporákem a mikrovlnou troubou, avšak v přízemí jsme kuchyň používat nesměli, protože ji využívala paní, která se o to starala a bydlela tam. Snídaně byly velmi jednoduché, káva, čaj, cornflakes, toastový chleba, máslo, marmeláda. Škola Enforex je od ubytování vzdálena cca 10 minut pěší chůze, což je výhodné. Výuka sama o sobě byla zajímavá, po klasické výuce byly hodiny "kultury" s informacemi o Španělsku, zvyklostech, jídle apod. Hned první den proběhl rozřazovací test kvůli úrovni jazyka. Ke škole a výuce nemám jedinou připomínku, byla kvalitní a zábavná, s kvalifikovanými učiteli.

Pavla H., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Brighton, The English Language Center

Petr K., 2015

Škola ELC má několik silných stránek:

1) Lokace - Palmeira Square, 4-5 zastávek od hlavního nákupního i kulturního centra města, dále cca 5 min. chůze k pobřeží.

2) Sociální program a péče o studenty - variabilní každodenní program, víkendové výlety s průvodcem, který je zaměstnán ve škole, vše cenově dostupné.
3) Systém podpory v případě, že se něco přihodí (ztráty všeho druhu, zdravotní problémy, osobní) - zejména důležité pro nezletilé studenty.
4) Ubytování - od ostatních studentů vím, že kvalita byla různá, nicméně všichni, kteří měli excutive homestay, byli spokojeni. Škola se snažila případné potíže oprerativně řešit.
5) Celkem kvalitní informační servis - první den detailní informace, školní recepce otevřena pro nepřetržité poskytování informací. 

Kvalitu výuky, kterou jsem měl možnost zažít, bych hodnotil jako průměrnou, v některých případech i mírně pod průměrem, ale je možné, že je to jen má profesionální deformace a nahlížím na vyučující příliš kriticky. Mezi ostatními studenty jsem nezaznamenal nějakou zásadní kritiku.

Děkuji za profesionální organizaci pobytu.

Petr K., 2015
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Torbay, LAL

Kateřina U., 2016

O letních prázdninách 2016 jsem se zúčastnila čtyřtýdenního jazykového kurzu ve Velké Británii v přímořském městečku Paignton. Navštěvovala jsem tamější jazykovou školu LAL a ubytovaná jsem byla v hostitelské rodině, kde jsem měla zajištěnou polopenzi. A jsem moc spokojená.

O letních prázdninách 2016 jsem se zúčastnila čtyřtýdenního jazykového kurzu ve Velké Británii v přímořském městečku Paignton. Navštěvovala jsem tamější jazykovou školu LAL a ubytovaná jsem byla v hostitelské rodině, kde jsem měla zajištěnou polopenzi. A jsem moc spokojená. Škola, rodina, ostatní studenti i obecně anglická atmosféra mně nadchli. Škola nabízela volitelné odpolední či víkendové exkurze a výlety. Ať už v rámci Devonu či do vzdálenějších cílů, jakým byl například i nejjižnější bod Anglie- Land's End. Měla jsem možnost podniknout i plavby při pobřeží do přístavních měst nedaleko našeho zálivu Torbay. Vyučování bylo přiměřeně dlouhé a učitelé, podle mého, všichni schopní a ochotní s čímkoli pomoci. Hodiny mě upřímně bavily. Na rodinu jsem, myslím, měla velké štěstí. Mými host-parents byli velmi milí a veselí manželé, díky kterým jsem se v Paigntonu cítila vítána. Byla jsem jediným studentem v rodině a užívala si to. A kdybych měla říct, co mi přijde jako největší výhoda, byla by to právě možnost poznat tolik mezinárodních studentů. Lidí velmi rozdílných, každý z nich zajímavý svým vlastním způsobem. A ještě k tomu všichni milí a přátelští. Spousta kultur, spousta nového. A prostě Anglie. Jednoduše jiná země s jinými zvyky, jinými lidmi, jinou krajinou, a v neposlední řadě jiným počasím! Zalíbilo se mi všechno. To moře!

Kateřina U., 2016
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...

ANGLIE, Eastbourne, Language Teaching Center

Barbora K., 2016

Prostřednictvím agentury Studymix jsem tyto prázdniny odjela na měsíční pobyt do Anglie. Před odjezdem jsem kontaktovala více agentur, ale přístup a servis, který mi poskytla agentura Studymix se nedá srovnat s ostatními.

Můj výjezd byl domluvený během dvou týdnů a na jakýkoliv dotaz jsem od slečen z agentury dostala vždy vyčerpávající odpověď. Mojí jedinou starostí bylo vycestovat, což bylo nejlepší rozhodnutí, jaké jsem mohla udělat. Měla jsem skvělou rodinu, přátelské učitele a našla si kamarády z celého světa. Pokud máte možnost, určitě neváhejte a jeďte :-).

Barbora K., 2016
zobrazit celou referenci...skrýt referenci...
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: