Brighton

...přímořský Londýn...

Jazykový pobyt Brightonse nachází na jižním pobřeží Anglie a dominuje mu přístavní molo Brighton Pier, molo, kde se odehrává většina veškerého dění ve městě. Při jeho návštěvě je přímo cítit atmosféra protkaná pozitivní energií. Toto mladé kosmopolitní město s dvěma univerzitami, módními butiky, restauracemi, řadou hudebních klubů a uměleckých scén, je vzdáleno pouhých 50 minut vlakem od Londýna. Lidé tu jsou velice příjemní, srdeční a ochotní vždy podat pomocnou ruku nejen ztracenému turistovi. Největší atraktivitu ale představují místní pláže, které byly zvolené mezi top 10 nejkrásnějších pláží na celém světě.

Významnou historickou památkou představuje architektonicky netradiční královský palác Pavilion, postavený v orientálním čínsko-indickém stylu. Labyrint okouzlujících uliček zvaných The Lanes jsou rájem k nákupům a posezení v kavárnách a restauracích, které vznikly přeměnou původních rybářských domků. Za ochutnání stojí tradiční cukrová vata a lízátka, které se zde prodávají pod názvem Brighton Rock. Při návštěvě Brightonu se vyplatí vydat se o kousek dál za město a podívat se na přírodní skvost - křídové útesy Seven Sisters, které evokují typickou anglickou krajinu.

Od Brighton Pier až k Black Rock je možné se svést nejstarší provozovanou elektrickou železniční dráhou, postavenou již v roce 1883, která z dálky působí jako zvětšený model vláčku z hračkářství.

Angličané jsou milovníci duchařských historek! Co by to bylo za vyhlášené město, kdyby nemělo také jednu? Říká se, že na vyhořelém západním molu místní vídají bývalého elektrikáře, který se pokoušel molo zachránit, ale naneštěstí u toho tragicky zahynul. Jak je to doopravdy se ale budete muset zeptat přímo místních. A co třeba spojit návštěvu Brightonu i s výukou angličtiny?

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: