San Francisco

...přezdívané město mlhy...

leží v zálivu na západním pobřeží USA ve státě Kalifornie, kde je s více než 800 tisíci obyvateli čtvrtým nejlidnatějším městem. Díky San Franciscu a Los Angeles je stát Kalifornie na druhém místě v oblíbenosti mezi turisty, hned za New Yorkem.

San Francisco je vyhledávané pro svou atmosféru. Strmé ulice s tramvajemi, malebná zákoutí, domky s viktoriánskou architekturou, malebné přístavy na severu města, to jsou typické znaky San Francisca. Tou nejstrmější ulicí je Lombard Street, která je zároveň i nejklikatější na světě.

Symbolem San Francisca je ale slavný skoro tři kilometry dlouhý visutý most Golden Gate (Zlatá brána) a nejznámější pevnost a bývalá věznice Alcatraz. Most Golden Gate je jedním z nejdelších visutých mostů na světě. Krásným parkem je Golden Gate Park, kde se nachází významná muzea a konají se zde různé kulturní akce.

Ve městě se nachází více než 50 kopců. Strmé ulice města brázdí jednokolejové tramvaje zvané Cable Cars, které jsou pro turisty atrakcí. Zajímavosti je, že tramvaje nemají motor a jsou poháněny lanovou smyčkou. Za návštěvu určitě stojí i místní čtvrť Chinatown, futuristická Kalifornská akademie věd a přístavní trhy, které jsou vůbec nejnavštěvovanější částí města. Kousek od San Francisca na jih se pak nachází Silicon Valley.

San Francisco je známé i díky festivalu Love Parade, který podporuje práva homosexuálů.

Nejlepší období pro návštěvu města, tedy doba, kdy spadne nejméně srážek, je od dubna do října. Ale počasí tu panuje příjemné, bez větších výkyvů, po celý rok. Zimy jsou mírné a vlahé, léta suchá a teplá. Časový posun oproti České republice je -9 hodin.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: