Brockenhurst College

Začátek:
Potřebný věk:
Délka studia:
Potřebná jazyková úroveň:
Ubytování:
Strava:
dle vybraného kurzu
15-19 let
dle vybraného kurzu
středně pokročilý
v hostitelské rodině
polopenze, o víkendu plná penze


Přihlášky přijímáme do 3 měsíců před začátkem studia.
Kontaktujte nás kdykoliv pro ověření dostupnosti.

 • Budova střední školy Brockenhurst College v Anglii
 • Studenti střední školy v Anglii během přestávky, Brockenhurst College
 • Výuka na střední škole v Anglii, Brockenhurst College
 • Sport na střední škole Brockenhurst College

Brockenhurst je menší mírumilovná vesnička s přibližně třemi tisíci obyvateli ležící na jihu Anglie, kde je příjemné klima a oblast je považována za jednu z nejslunnějších v zemi. Brockenhurst leží v regionu Hampshire v oblasti nádherného přírodního přes 900 let starého parku New Forest. Park je známý pro své bohaté přírodní bohatství, kde se volně pase dobytek včetně oslíků, ovcí a poníků a je tu mnoho kvalitních cyklostezek. Tato lokalita je více než vhodná pro studium, kromě úchvatné přírody všude kolem, je tu bezpečno a lidé jsou tu velice přátelští. Ve vesnici se nachází vlaková zastávka a dostat se do studentského Oxfordu nebo přímo do Londýna trvá přibližně devadesát minut. Navíc se vesnice nachází na půli cesty mezi přímořským Bournemouthem s krásnými plážemi a univerzitním městem Southamptonem, který je největší nákupní destinací v okolí a cesta vlakem sem trvá přibližně patnáct minut. Přímo od kampusu jezdí pravidelně autobus.

ŠKOLA

Škola Brockenhurst College je prestižní státní školou. Kampus školy o velikosti 15 hektarů se nachází přibližně 10 minut od centra vesnice Brockenhurst. Studenti zde studují v bezpečném prostředí krásné přírody a škola poskytuje kvalitně vybavené zázemí. Nachází se zde studovna s potřebnými studijními materiály, kopírkou, tiskárnou, počítači, několika místnostmi pro skupinové samostudium a personál školy vždy ochotný pomoci. Studenti mají k dispozici také jídelnu se širokým výběrem jídel po celý den, sportovní centrum s tělocvičnou, sportovní halou, basketbalovým a nohejbalovým hřištěm, osvětleným hřištěm na fotbal a ragby, hokejové hřiště a tenisový kurt. Vodní sporty se provozují v sousedním centru Hengistbury Head Outdoor Activity Centre. Škola dále disponuje vlastním divadlem se 100 sedačkami, devíti tanečními studii, prostory s nejmodernějším vybavením nejen pro fotografy a nahrávacím televizním a rádiovým studiem. Škola dostala 3,7 mil. liber na vybudování nového vědeckého centra, které bude zaměřené na technické předměty. Centrum bude otevřeno v září 2016.

VZDĚLÁVACÍ SYSTÉM

Vzdělávací systém ve Velké Británii má vysokou úroveň a dobré jméno. Sami Britové si velice pečlivě vybírají školy pro své děti a nezdráhají se poslat je desítky kilometrů od domova na jimi vybranou školu, ať už státní, soukromou nebo prakticky zaměřenou. Studium na střední škole začíná ve věku 11 nebo 12 let a první tři roky se učí dle obecných osnov. Čtvrtý a pátý ročník se nazývá GCSEs a jde o dvouleté studium se zkouškami z 9–11 předmětů. Následuje A Level, což je také dvouleté studium od 16 let. První rok se studují 4 předměty, druhý rok 3 předměty. Probírané předměty jsou vyučovány do hloubky a jsou vynikajícím základem pro pokračování studia daného oboru na univerzitě. Studijní rok se skládá ze tří semestrů (tzv. termů).

OBECNÉ PODMÍNKY PRO PŘIJETÍ

 • vyplněná přihláška
 • odpovídající pokročilost angličtiny
 • potvrzení o výsledcích studia za poslední 2 roky
 • Skype pohovor
 • potvrzení o zdravotním stavu
 • fotografie pasového formátu

KRÁTKODOBÉ KURZY

Tyto krátkodobější intenzivní kurzy pomáhají především se zlepšením anglického jazyka, ale i studijních dovedností a studenti mají možnost seznámit se blíže s britskou kulturou. Na výběr jsou následující možnosti: 

High School Experience
Tento kurz je velice populární volbou. V podstatě se jedná o studium výše zmíněného A Levelu, ale na kratší dobu. Kurz je vhodný pro studenty ve věku 16-19 let, kteří si chtějí vyzkoušet jaké je to studovat na zahraniční střední škole, a zároveň chtějí zapracovat na své angličtině. Délka studia je od 1 týdne do 7 měsíců. Studenti absolvují přijímací pohovor a očekává se, že mají dobré studijní výsledky plus odpovídající úroveň anglického jazyka.

English as a Foreign Language
Kurz je zaměřen na výuku anglického jazyka jako cizího jazyka. Můžou se ho zúčastnit studenti starší 16 let, kteří chtějí studovat 1 až 3 semestry (1 rok) na škole v zahraničí.

DLOUHODOBÉ KURZY

Tyto kurzy pro mezinárodní a britské studenty trvají 1 nebo 2 roky. Dle vybraného kurzu se student soustředí na teoretické znalosti, případně na praktické zkušenosti podpořené pracovní stáží. Kurzy studenty připravují jak na budoucí studia na univerzitě, tak i na kariéru. Podmínkou pro přijetí je minimální věk 16 let, dobré akademické výsledky za poslední 2 roky a alespoň středně pokročilá úroveň anglického jazyka. Studenti si mohou vybrat z následujících kurzů:

Pre-A Level course a Pre-A Level Plus

Tento kurz je intenzivním půlročním / ročním přípravným kurzem ke kurzům A Level. Kromě neustálého zlepšování anglického jazyka bude student studovat 4 klíčové předměty GCSEs, což je minimálním požadavkem pro studium budoucího A Levelu. Jde o angličtinu, matematiku, humanitní předměty (zahrnující biologii, chemii a fyziku) a obchodní komunikaci.

A Level course

Nejpopulárnější u mezinárodních studentů spolu s High School Experience. Mezinárodně uznávaná kvalifikace, které navazuje na studium GCSEs a je nutným předpokladem pro další studium na univerzitě. K jeho dosažení je potřeba tzv. odstudovat minimálně 3 až 4 předměty zakončené zkouškami. Každý předmět se vyučuje přibližně 4 hodiny týdně. Mezinárodní studenti navíc absolvují hodiny angličtiny a na výběr mají další 2 volitelné předměty.

Vocational courses - odborné kurzy

Dvouleté odborné kurzy jsou vhodné pro studenty, kteří chtějí prohloubit své odborné znalosti v jednom vybraném oboru jak teoreticky, tak prakticky. Časová náročnost je 15 hodin týdně. V průběhu studia mají studenti možnost pracovní stáže. Po úspěšném splnění praktické zkoušky obdrží mezinárodně uznávaný diplom BTECs, který studenty opravňuje nastoupit přímo do zaměstnání, případně pokračovat na univerzitu. Předpokladem tohoto studia je odstudovaný stupeň GCSEs (nebo podobná úroveň). Škola nabízí studium mnoha oborů, kompletní seznam je na vyžádání.

Každý mezinárodní student má navíc v rozvrhu zapsaný ESOL (English for Speakers of other Languages), který je speciálně navržen pro studenty, jejichž mateřský jazyk je jiný než angličtina. Tento předmět se vyučuje 3 hodiny týdně a studenti si díky němu zlepšují své jazykové schopnosti tak, aby pro ně studium vybraných odborných předmětů nebylo obtížné. V případě, že student potřebuje ještě více zapracovat na své angličtině nebo pokud ho čekají přijímačky na univerzitu, kde kladou na anglický jazyk velký důraz, zapíše se na kurz In-sessional Enhancement English Language Course.

University Preparation Courses

Speciálně navržené roční kurzy pro mezinárodní studenty zaměřené na jedno vybrané téma probírané do hloubky a na zlepšování jazykových znalostí. Kurzy jsou skvělou přípravou na budoucí studium na jedné z prestižních anglických univerzit. Škola Brockenhurst College má navíc mnoho partnerských univerzit, na které je pro studenty snadnější se dostat. Studenti si mohou vybrat, zda se zaměří na studium Umění a Designu, Obchodu a Financí nebo na Vědu a Strojírenství. Minimální věk pro studium je 17 let.

Higher Education Courses

A Higher National Diploma (HND) jsou odborné kurzy doplněné o praxi. Celý program trvá dva roky, po kterých studenti obdrží HND Diplom, který odpovídá dvěma letům na univerzitě a obecně je při hledání práce vysoce ceněn jak v Anglii, tak i mezinárodně. Kurzy probíhají v malých skupinách spolu s místními studenty. Studenti se navíc budou moci zapsat kurz ESOL, který zároveň prohloubí jejich jazykové znalosti. Studenti mohou získat HND Diplom v oborech Aplikovaná biologie, Turistický ruch, Výpočetní technika a Fotografie. Minimální věk pro účastníky kurzu je 17 let.

UBYTOVÁNÍ

Studenti jsou ubytováni v místních hostitelských rodinách, které zajišťují také stravování polopenzí v týdnu, plnou penzí o víkendu. Škola Brockenhurst College vybírá své hostitelské rodiny velice pečlivě a zodpovědně, protože soužití s tou „správnou“ hostitelskou rodinou dotváří celkový dojem ze studentova zahraničního pobytu. Rodiny jsou navíc pravidelně kontrolovány zástupcem školy. Tento typ ubytování je vždy oblíbenou volbou a je vhodný pro mladší neplnoleté studenty, protože hostitelské rodiny poskytují pocit bezpečí, druhého domova, studenti se stanou součástí rodiny, navíc poznají britskou kulturu přímo od místních a neustále procvičují svou angličtinu. Rodiny obvykle žijí v sousedních vesničkách a městech, takže studenti k dopravě do školy využívají autobus nebo vlak stejně jako místní studenti. Studenti mají k dispozici vlastní jednolůžkový pokoj. Většina rodin v Anglii chová domácího mazlíčka. Před samotným ubytováním student vyplní dotazník, zda netrpí alergiemi, případně mu domácí mazlíček nevadí. Ceny ubytování se liší v závislosti na vzdálenosti od školy, ale vždy je v ceně zahrnutý vlastní vybavený pokoj, 1-2x týdně vyprání prádla, využívání koupelny, spotřeba elektřiny, plynu a vody, přístup na internet, zajištěné stravování polopenzí (snídaně a večeře v týdnu), plnou penzí o víkendu (navíc oběd).
 

Vanda Nutářova Student Councellor

VÝHODA OSOBNÍ ASISTENCE

Vanda Nutářová ze Slovenska pracuje na Brockenhurst College a kromě nás je i ona plně k dispozici před odjezdem i v průběhu pobytu.

 

 

 

Další informace na vyžádání. Přesnou kalkulaci připravíme na základě specifikace a přepočítáme aktuálním kurzem v den nabídky.

Video ze školy
Webové stránka školy
Vyplnit přihlášku
 

 • Střední škola Brockenhurst College v Anglii se nachází v pěkném klidném prostředí
 • Ve škole Brockenhust College se mohou studenti občerstvit v kantýně
 • Mezinárodním studentům se na střední škole v Anglii velice líbí, Brockenhurst College
 • Střední škola Brockenhurst College je vybavena nejmodernější technologií
 • Střední škola Brockenhurst College v Anglii nabízí mezinárodní program pro studenty z celého světa
 • Studenti střední školy Brockenhurst College v knihovně
 • Mezinárodní studenti s anglickými studenty navazují přátelství mnohdy na celý život, Brockenhurst College Anglie
 • Pro mezinárodní studenty je studium na střední škole v zahraničí skvělou zkušeností do života, Brockenhurst College Anglie
Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: