MONTPELLIER

…studentské město…

ležící v jižní části Francie je se svým počtem přes 400 tisíc obyvatel osmým největším městem Francie. Studentské město se mu přezdívá proto, že téměř 70 tisíc obyvatel tvoří studenti. Montpelliér je vyhledávané jak pro svou historickou hodnotu, tak pro krásné pláže, které jsou vzdálené asi 10 km.

V regionu je stálé počasí a obyvatelé rádi vysvětlují svou dobrou náladu dostatkem sluníčka a téměř žádnými deštivými dny. 

V létě se zde konají letní festivaly a koncerty, mezi které patří například tradiční Les Estivales, páteční koncerty známých i méně známých skupin nebo festival klasické hudby Radio France. Také noční život je zde bohatý. Například každý bar jednou za týden pořádá „studentskou noc“, kdy mají studenti nižší ceny a zábava trvá až do ranních hodin.

Hlavním lákadlem pro turisty nicméně stále zůstává historický střed města. Najdeme zde náměstí Place de la Comédie, středověké uličky, gotickou katedrálu St. Pierre ze 14. století, promenádu Promenade du Peyrou ze 17. a 18. století, vítězný oblouk z roku 1691 i nejstarší francouzskou univerzitu z 11. století, která svého času bývala kulturním centrem jižní Francie. Turisté také rádi míří do zdejších muzeí. Vyhledávané jsou například Musée Fabre a Atger Muséo. Při návštěvě Montpellieru nesmíte vynechat botanickou zahradu z roku 1593, která je nejstarší zahradou ve Francii.

Montpelliér je skvělou základnou pro celodenní výlety do okolí. Můžete se vydat do Pyrenejí, Barcelony, navštívit zámek Carcasonne nebo zajet do Avignonu.


Nabízené školy v této lokalitě:


Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: