Kapské Město, anglicky Cape Town

...jedno z nejkrásnějších měst světa...

je druhé největší a turisty nejoblíbenější město Jihoafrické republiky patřící díky svým dech beroucím scenériím k nejkrásnějším městům světa. Kapské Město bylo první evropskou osadou na území dnešní Jihoafrické republiky, proto je Jihoafričany často označováno jako "Mother City" – mateřské město. Je hlavním městem provincie Western Cape a zároveň legislativním hlavním městem Jihoafrické republiky. Sídlí tu jihoafrický parlament a další vládní instituce.

Kapské Město je jedinečné svým architektonickým dědictvím, zejména četnými památkami ve stylu Cape Dutch – tento styl kombinuje francouzské, nizozemské a německé architektonické prvky. Nejvýznamnější památky lze najít v Central Business District a v ulici Long Street, kde najdete i restaurace nebo výborné kavárny.

Jednou z nejoblíbenějších městských nákupních zón je dnes viktoriánský komplex Victoria and Alfred Waterfront vystavěný v blízkosti doků. Nachází se zde několik stovek obchodů a akvárium Two Oceans. Součástí osobitého kouzla V & A (touto zkratkou je často označován) je fakt, že starý přístav je i nadále v provozu a návštěvníci mohou nerušeně pozorovat přístavní ruch.

V centru města je možné navštívit další zajímavá místa, mimo jiné nejstarší budovu v jižní Africe Castle of Good Hope, barokní pevnost postavenou v roce 1666. Další architektonicky zajímavé objekty jsou například městská radnice (anglicky City Hall) postavená roku 1905; St. Georges Cathedral, sídlo anglikánského arcibiskupa; National Gallery a National Museum.

Jednou z nejznámějších přírodních pozoruhodností Kapského Města je Stolová hora (anglicky Table Mountain), kolem níž se rozprostírá nádherný národní park Table Mountain National Park. Úchvatnou scenérii nabízí také hornatý Kapský poloostrov zakončený mysem Dobré naděje (anglicky Cape of Good Hope). Kvůli krásnému výhledu na Atlantik a blízká pohoří s oblibou mnoho turistů projíždí úzkou silnicí Chapman's Peak Drive, spojující města Noordhoek a Hout Bay.

Díky unikátní poloze Kapského Města je možné za pouhý jeden den navštívit několik různých typů pláží, zasazených v odlišném přírodním prostředí. Pláže při Atlantském oceánu mají většinou chladnější vodu, naproti tomu voda v zátoce False Bay má teplotu vyšší v průměru o 10 °C. Všechny pláže jsou velice oblíbené, ale na Atlantském pobřeží existuje rozvinutější infrastruktura a větší množství restaurací a kaváren. Nejznámější kapská pláž Boulders Beach je známá pro svou kolonii afrických tučňáků.

Blízká města Stellenbosch, Paarl a Franschhoek jsou oblíbenými cíli milovníků dobrého vína. V okolí je také možné pozorovat velryby a delfíny, město Hermanus je známé velrybím festivalem. Návštěvníci Jihoafrické republiky by si neměli nechat ujít také výlet na safari. Nejblíže ke Kapskému městu jsou rezervace Garden Route Game Lodge nebo Aquila Game Reserve.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: