Fort Lauderdale, Florida

...aneb sluneční stát...

se rozkládá na stejnojmenném poloostrově na jihu Spojených států a jeho břehy jsou omývány Mexickým zálivem a Atlantským oceánem. Nabízí okolo 1 500 kilometrů písečných pláží, více než 30 tisíc jezer a veškeré sportovní vyžití – golf, tenis i vodní sporty. Florida je 27. stát USA, sousedící se státy Goergia a Alabama. Časový posun oproti České republice je 6 hodin.

Město Fort Lauderdale je poklidné a bezpečné. Nachází se na jihovýchodě státu Florida, mezi luxusním Palm Beach a energickým Miami a je největším přístavem výletních lodí. Žije zde přibližně 200 tisíc obyvatel a panuje příjemné počasí. Město bývá označováno za „americké Benátky“, protože má celkem asi 480 km vodních kanálů, které lze projet na člunu, výletní lodi nebo vodním taxi.

Turisty je město oblíbené pro své krásné až 10 kilometrů dlouhé pláže, obchody a noční život. Kolem pláží se táhne nádherná promenáda lemovaná obchody, restauracemi a kavárnami. Zajímavostí je, že zde mají chodci přednost před auty.

Gurmáni nesmí vynechat jednu z hlavních tříd spojující centrum města s pláží, Las Olas Boulevad, která je mimo jiné vyhlášena jako jedno z nejlepších míst na nákupy na Floridě. Za návštěvu pak stojí místní přístavy i centrum města, kde se kromě mnoha prosklených budov, nachází také staré zrekonstruované domy, například Strahan house, nebo Muzeum moderního umění. Krásná je promenáda Riverwalk táhnoucí se podél severního břehu New River. K odpočinku pak vybízí rozsáhly Hugh Taylor Birch State Park.

Výhodou města Fort Lauderdale je jeho finanční dostupnost a bezpečnost, což ročně přiláká až 10 milionů turistů. Mimo nich do města míří také studenti, jelikož se zde nachází 23 veřejných škol.

Na Floridě lze pak navštívit největší zábavní park na světě Disney World v Orlandu, The Kennedy Space Center, které nabízí výklad historie vesmírného programu NASA, podmořská akvária nebo národní přírodní parky.

 

Školy nabízené v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: