Barcelona

 ...drahokam na pobřeží Středozemního moře...

je jedním z nejpřitažlivějších míst v Evropě. Barcelona je po Madridu největším městem Španělska a centrem autonomní oblasti Katalánska. Leží na severovýchodě Španělska a žije zde přes 1,6 milionů obyvatel.

Barcelona je kulturně nesmírně bohatá. Dominuje jí nádherný chrám architekta Antoniho Gaudí Sagrada Família pocházející z 19. století, který je však zatím stále nedokončený, protože Gaudí podlehl zranění, které utrpěl při pádu pod tramvaj v roce 1926. . Úchvatný pohled na chrám je především v noci, kdy je celý osvětlený. Další Gaudího díla jsou dva jedinečné domy Casa Batlló a Casa Milá, které přibližují jeho pohled na secesní architekturu.  Za návštěvu rozhodně stojí také Picassovo muzeum s více než 3 500 exponáty a Národní muzeum katalánského umění. Nejrušnější městskou třídou, která nikdy nespí, je jednoznačně La Rambla. Tato ulice je hodně turistická. Je rájem pro městské pouliční umělce, živé sochy a kouzelníky a konají se zde trhy La Boqueria. K romantické procházce pak vybízí přístavní promenáda a rybářská čtvrť Barceloneta. 

Kromě nespočtu historických památek nabízí Barcelona také příjemné pláže, které jsou uměle vybudované, protože každý rok z nich zimní bouře odnesou tuny písku a každou sezónu se tam musí navést nový. Pro lepší zážitek krásných pláží a čistého moře je ale lepší zajet si vlakem na nedaleké krásné pobřeží Costa Brava.

V Barceloně se nachází také krásné parky, za zmínku jistě stojí Park de la Ciutadella nebo přírodní Güellův park, jehož realizátorem nebyl nikdo jiný než Antoni Gaudí.

Španělé jsou velcí fanoušci fotbalu a atmosféra v době zápasu FC Barcelony více než je strhující. I ti, kteří fotbalu tolik nepropadli, by se ale měli zajít podívat na stadion Camp Nou.

A co ochutnat ze španělské kuchyně? Rozhodně lze doporučit pokrm z rýže a zeleniny paella, který se většinou podává s mořskými plody nebo masem, ale koupit se dá i ve vegeriánské verzi.

Barcelona je prostě dechberoucí město, které za svůj život musí navštívit každý a je potřeba si na něj udělat dostatek času. Skvělou příležitostí, jak město prozkoumat a poznat španělskou kulturu se vším všudy je třeba jazykový studijní pobyt. Tak na co ještě čekáte? Barcelona volá!

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: