Harrogate

...nejšťastnější místo pro život v UK...

Jazykovy pobyt Harrogateje tradiční anglické lázeňské městečko s lehce kosmopolitním a moderním nádechem, kde žije přes 70 tisíc obyvatel. Harrogate je ten typ místa, které si zamilujete hned při prvním setkání.

Architektura budov pochází 18. století, kdy se Harrogate stal lázeňským městem, kam mířila zámožná klientela z celé Anglie. Ve městě najdete nádherné, někdy až extravagantní hotely, velké plochy zeleně a překrásné parky a zahrady, například Valley Gardens a Royal Horticultural Harlow Carr. Kdo by chtěl vyzkoušet místní léčivou vodu, která obsahuje železo, síru a běžnou sůl, má stále možnost navštívit místní luxusní turecké lázně.

Harrogate je tak kouzelný, že již od roku 2013 je každoročně zvolen jako nejlepší a nejšťastnější místo pro život v UK. První příčky obsazuje také v kategoriích bezpečné město a dostatek zelených ploch.

Ve městě se nachází mnoho výborných restaurací (například i restauraci Jamieho Olivera), barů (jeden zaměřen speciálně na šampaňské) a obchodů. Kdo rád nakupuje, jistě ocení menší nezávislé designové obchůdky, ale najdete zde například i známý Primark. Zkrátka pro každého něco. Na svůj „čaj o páté“ můžete zavítat do krásné tradiční čajovny Betty's Cafe Tea Rooms.

Milujete přírodu a klid? Harrogate je obklopen nádhernou krajinou Yorkshire Dales National Park. Zelené kopce a údolí s pasoucími se ovcemi uvidíte všude kolem.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: