Edinburgh

...Athény severu...

Jazykový pobyt Edinburghje hlavním a druhým největším městem Skotska nacházející se na pobřeží Severního moře, kde žije přibližně půl milionu obyvatel. Město bylo založeno přibližně ve 12. století, kdy král Edwin na jednom z kopců postavil hrad. Ten se později stal symbolem města a nejnavštěvovanějším místem v Edinburghu, a to nejen proto, že ukrývá skotské korunovační klenoty. Přestože Edinburgh několikrát vyhořel, neustále se rozrůstal a kolem původního Starého města se začalo v 18. století budovat Nové. Hranici mezi nimi tvoří ulice Princes Street, která je hlavním obchodním centrem. V roce 1995 bylo město pro svoje historické centrum dokonce zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO.

Edinburgh je po Londýně nejnavštěvovanějším městem Anglie a patří k nejkrásnějším městům na světě vůbec. Pro jeho historickou a trochu tajemnou atmosféru město přiláká až na 13 milionů turistů. Zajímavostí je, že část Starého města je postavena na střechách ještě daleko staršího města. Do jeho uličky Mary King's Close ukryté pod edinburskou dlažbou je možné dokonce nahlédnout. Dalším netradičním zážitkem jsou pak noční prohlídky do míst obývanými duchy. Míra strašidelnosti se dá však předem vybrat, takže trasu mohou absolvovat i slabší povahy.

Kromě hradu a univerzity stojí za návštěvu hlavní turistická tepna plná barů a restaurací vedoucí dlážděnými uličkami města tzv. Royal Mile spojující edinburský hrad s oficiální rezidencí královny palácem Holyroodhouse. Mezi další důležité památky patří moderní budova skotského parlamentu, vyhaslá sopka Arthur's Seat, katedrála St. Gile's nebo hřbitov Greyfriars s dojemným příběhem o věrném psovi Bobbym.

Pro panoramatické výlety stačí vyjít na kopec Calton Hill - místo plné zajímavých staveb. Nachází se zde například nedokončená kopie řeckého Pantheonu nazývaná National Monument. Vyhlášená je také místné botanická zahrada.

Z kultury stojí za zmínku místní muzea a galerie, ve kterých se neplatí vstupné. V létě se Edinburgh proměňuje ve město festivalů. Za zmínku stojí velmi známý Edinburgh festival věnující se většině druhů umění - komedii, filmu, divadlu, vážné hudbě, nebo knihám.

Edinburgh je ke studiu anglického jazyka prostě jako stvořený.

 

Nabízené školy v této lokalitě:

 

Zajímavé odkazy:

Domluvte si s námi nezávaznou schůzku a získejte více informací: